Latviai nustebino pasaulį: buvęs sovietinis kvartalas pripažintas kaip vienas geriausių pasaulyje (Foto)  (9)

Vos 20 minučių nuo Rygos centro, netoli Baltezerso ežero iškilęs naujas modernių daugiabučių kompleksas jo kūrėjams – latvių architektų kompanijai „AB3D“ pelnė pasaulinę šlovę. Šis mažaaukštės statybos projektas įtakingo architektūros portalo „architizer.com“ suregtame konkurse „Architizer A+ Awards“vienoje nominacijų buvo paskelbtas geriausi.

Konkurso finale nurungęs konkurentus iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos bei Ispanijos lavių projektas paskelbtas geriausiu mažaaukščių daugiabučių namų kvartalų kategorijoje, skelbia „neweurope.lv“ . Ant ežero kranto stūksančių daugiabučių kompleksą sudaro 3 tarpusavyje sujungti daugiabučiai, kurių langai atsiveria į pietinę pusę. Šiaurės vakaruose – erdvus kiemas, o didžioji dalis butų turi terasas su vaizdu į ežero platybes, rašo „architizer.com“. Būstų dydžiai čia itin skirtingi – nuo kompaktiškų vieno kambario butų iki erdvių loftų. Sovietiniais laikais čia stovėjo nykūs daugiabučiai, aplinka buvo gerokai apleista, vėliau ežero krantinė virsto viešu paplūdimiu su prieplauka valtims.

Kuriant daugiabučių dizainą architektai siekė juos nepastebimai įlieti į gamtą. Namų fasadui buvo panaudota juoda mediena – taip išlaikytas ryšys su aplinka. Daugybė atvirų erdvių – terasos, praėjimai, tuneliai taip pat atrodo lengvai ir tarsi prisiderino prie ten augančių medžių.

Namai – keturaukščiai. Iš automobilių stovėjimo aikštelės ar rūsio į butus gyventojai gali pakilti liftais. Daugiabuičų laiptinės – iškirtinai erdvios, su didžiuliais langais, todėl į vidų patenka daug natūralios šviesos.

Kompaktiško kvartalo gyventojai turi ir savo sporto salę, SPA su baseinu. Čia veikia ir puikus restoranas, o ant stogo įrentoje terasoje teisiog galima maloniai pabendrauti su kaimynais.

Parengė Milda Sendžikaitė

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(54)
(3)
(51)

Komentarai (9)

Susijusios žymos: