Startuolių realijos: susirinko 3,4 mln. dolerių ir „nėrė į krūmus“ (Video)  (3)

Mažas nuotoliniu būdu valdomas skraidykles „Zano“ ketinęs gaminti startuolis iš Didžiosios Britanijos visuotinio finansavimo platformoje „Kickstarter“ šiam projektui surinko net 3,4 mln. dolerių, tačiau, deja, produkto visuomenė taip ir nesulaukė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Torquing Group“ dar sausio mėnesį paskelbė, kad per mažiau nei du mėnesius minėtam projektui pavyko surinkti apie 3,4 mln. dolerių. Projektą parėmusiems „Kickstarter“ nariams kompanija turėjo išsiųsti daugiau nei 15 tūkst. „Zano“ skraidyklių.

Kuomet gegužės mėnesį kompanijos centrinėje būstinėje lankėsi žurnalistai, vienas iš įmonės įkūrėjų ir tuometinis vadovas Ivanas Reedmanas jiems pareiškė, kad užsakyti produktai bus pristatyti liepos mėnesį. Tačiau iki šios dienos savo siuntos sulaukė vos 600 projekto rėmėjų.

Beje, net „Zano“ gavę vartotojai nebuvo patenkinti: ja darytų asmenukių ir vaizdo įrašų kokybė buvo apgailėtina, neveikė kai kurios žadėtos valdymo galimybės, o be įkrovimo skraidyklė veikė vos kelias minutes.

Kompanijos atstovai anksčiau tikino, kad jų prioritetas – pristatyti produktus vartotojams, o trūkumus žadėta patobulinti programinės įrangos atnaujinimais. Spalio viduryje bendrovė patikslino pristatymų grafiką – paskutinius užsakymus tikėtasi įgyvendinti kitų metų vasarį.

Tačiau vakar apsiniaukusiame danguje plykstelėjo žaibas – kompanija išplatino tokį pranešimą: „Išanalizavę visas mums žinomas galimybes ir pasitarę su profesionaliais konsultantais, priėmėme sudėtingą sprendimą atlikti savanorišką likvidavimą. Su visais kreditoriais bus susisiekta ateinančią savaitę.“

„Torquing Group“ tinklalapis internete neveikia, socialiniuose tinkluose įmonės atstovai nutilę.

Projekto rėmėjai raginami nepuoselėti vilčių dėl investuotų pinigų. „Net jei liks šis tas sumokėjus likviduotojams, pirmiausia jie atsiskaitys su kreditoriais. Deja, rėmėjai yra investuotojai, o ne kreditoriai, – mes esame pačioje pinigų grąžinimo sąrašo apačioje, taigi nesvajokite atgauti nė sudilusio grašio.“

„Kickstarter“ platformos atstovai aiškina, kad už pažadų išpildymą atsakingi projektų kūrėjai: „Jei jie nesugeba įgyvendinti susitarimų, rėmėjai juos gali patraukti teisinėn atsakomybėn.“

„Kickstarter“ atstovas Davidas Gallagheris pabrėžė, kad visuotinio finansavimo platforma nėra interneto parduotuvė. „Norint sukurti kažką naujo, žinoma, gali iškilti nenumatytų kliūčių. Mes skatiname projektų kūrėjus būti atvirais ir pranešti rėmėjams, jei susiduria su kokiomis nors problemomis“, – sakė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(32)
(9)
(23)

Komentarai (3)