Kinija sukūrė greičiausią pasaulio superkompiuterį ir deda tašką: Vakarų technologijų mums nebereikia (Video)  (5)

Kinija sukūrė greičiausią pasaulio superkompiuterį iš vietinių mikroschemų – tai pirmas kartas, kai šalis su įrenginiu, kuriame nėra naudojamos JAV technologijos, užėmė aukščiausią vietą įtakingoje superkompiuterių apžvalgoje.

„Sunway TaihuLight“ yra dvigubai greitesnė mašina negu ankstenis rekordininkas, kuris buvo sukurtas Kinojoje panaudojant JAV firmos „Intel“ mikroschemas, savo tinklalapyje www.top500.org paskelbė superkompiuterius analizuojanti apžvalga „Top500“.

Superkompiuteris „Sunway TaihuLight“, esantis Kinijos nacionalinių superkompiuterių centre rytiniame Usi mieste, bus naudojama klimato modeliavimui ir gyvosios gamtos tyrimams.

Kaip nurodoma apžvalgos tinklalapyje, naujasis superkompiuteris padarė galą „spėlionėms, kad Kinija turi remtis Vakarų technologijomis, jog galėtų varžytis su aukščiausiu superkompiuterių kūrimo etalonu“.

Superkompiuterių, patekusių į „Top500“ sąrašą, kuris yra sudaromas dukart per metus, greitį vertina vokiečių ir amerikiečių ekspertai.

Iš dešimties greičiausių kompiuterių du veikia Kinijoje, o keturi – Jungtinėse Valstijose. Likę kompiuteriai yra eksploatuojami Japonijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir Saudo Arabijoje.

Aut. teisės: BNS

(31)
(4)
(27)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: