Netikėta žinia: „Google“ kuria visiškai naują operacinę sistemą  ()

„Google“ nuolat tobulina savo operacines sistemas „Android“ ir „Chrome OS“, kurios gerai tinka telefonuose ir kompiuteriuose, tačiau paaiškėjo, kad kompanija nusprendė kurti visiškai naują sistemą.


Manoma, kad „Google“ pradėjo kurti operacinę sistemą „Fuchsia“, nes daugeliui kitų prietaisų arba išmaniojo namo komponentams tradicinės sistemos yra pernelyg gremėzdiškos.

Jo oficialus aprašymas: Pink + Purple = Fuchsia (a new Operating System), išvertus į lietuvių kalbą tai skamba: „rožinė + violetinė = fuksija (nauja operacinė sistema)“.

„Fuchsia“ naudoja branduolį „Magenta“, kuris remiasi „LittleKernel“ projektu. „Magenta“ pasižymi dideliu lankstumu – branduolys tinka ir integruotiems prietaisas, ir išmaniesiems telefonams, ir kompiuteriams.

„Fuchsia“ taip pat turi vartotojo sąsaja „Flutter“, o grafiką apdoroja „Escher“. Pastarasis palaiko minkštus šešėlius, šviesos sklaidą ir kitus efektus, naudodamas „OpenGL“ arba „Vulkan“ tvarkykles.

Naujoji OS palaiko 32 ir 64 bitų ARM bei 64 bitų kompiuterių procesorius.

Kol kas neaišku kodėl paieškos milžinė kuria „Fuchsia“. Gal „Google“ planuoja ja pakeisti visas savo operacines sistemas, įskaitant „Android“ ir „Chrome OS“? Kitas variantas – „Fuchsia“ bus kažkas panašaus į „Tizen“, kuri naudojama įvairiuose prietaisuose, mažai tinkančiuose „Android“.

Vienas iš „Google“ darbuotojų pažadėjo, kad „Fuchsia“ artimiausiu metu bus paruošta „Raspberry Pi 3“ mini kompiuteriams.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(40)
(2)
(38)

Komentarai ()

Susijusios žymos: