Pristatytas robotas, šalia kurio darosi nejauku (Video)  ()

Fantastiniuose filmuose vaizduojama ateitis, kuomet pasaulį valdyti ima robotai arba dirbtinis intelektas – vis arčiau mūsų. Kinijoje kaip tik šiuo metu vyksta pasaulinė robotų paroda, o jos metu smalsuolių dėmesį kausto labai realistiški robotai.

Visi čia nori pabendrauti su simpatiška kine Jiajia. Tik ji kiek keistokai sustingusi – o pradėjus judėti pastebimi robotiški judesiai. Dar labiau ją išduoda iš garsiakalbių sklindantis balsas.

Ji gali pasigirti emocijų ir lyties atpažinimu, kalbos supratimu. O kitas į mus panašus robotas dar ir kaligrafijos meno sugebėjimus gali parodyti.

„Dirbtinis intelektas turi pereiti tris stadijas. Pirmiausia jis sukuriamas žmonių. Antra stadija – jis ima veikti kaip žmogus, ir galiausiai dirbtinis intelektas pakeis žmones. Dabar mes dar tik pirmoje stadijoje – kuriame dirbtinį intelektą. Taigi dar labai negreitai dirbtinis intelektas pakeis žmones arba pats kurs žmones“, - aiškina ekspertas Xia Jiantong.

Į gražuolę Jiajia galite pasižiūrėti žemiau pateiktame vaizdo siužete. Stebint šį robotą apima ne tik susižavėjimo, tačiau ir nejaukumo jausmas.

Aut. teisės: TV3
TV3

(16)
(27)
(-11)

Komentarai ()