„Faraday Future FF91“ į šipulius sudaužė „Tesla Model S“ Paiko Viršukalnės trasos rekordą, bet ar reikia džiaugtis? (Video)  (5)

Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad Paiko Viršukalnė JAV yra geriau žinoma dėl ten rengiamų automobilių lenktynių, o ne gamtovaizdžio. Dabar „Faraday Future FF91“ elektromobilis nusprendė parodyti „Tesla Model S“ kas yra ateities elektromobilių karalius ir šią trasą įveikė net 23 sekundėmis greičiau. Vaizdo įrašas su šiuo važiavimu atrodo tikrai įspūdingai, tačiau automobilių entuziastai džiaugtis neskuba.


Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad Paiko Viršukalnė JAV yra geriau žinoma dėl ten rengiamų automobilių lenktynių, o ne gamtovaizdžio. Dabar „Faraday Future FF91“ elektromobilis nusprendė parodyti „Tesla Model S“ kas yra ateities elektromobilių karalius ir šią trasą įveikė net 23 sekundėmis greičiau. Vaizdo įrašas su šiuo važiavimu tikrai įspūdingas, tačiau automobilių entuziastai džiaugtis neskuba. FF91 yra pažadėtasis ateities elektromobilis, galintis atlikti bemaž viską. Tai – ir patogus šeimyninis sedanas, ir greitas sportinis automobilis, ir miesto džiunglių užkariautojas su krūva autonominio vairavimo ir parkavimo technologijų. Nors visa kita dar teks įrodyti, „Faraday Future“ nusprendė pademonstruoti automobilio greitį vingiuotoje, į kalną kylančioje Paiko Viršukalnės trasoje.

Šiek tiek modifikuota „Tesla Model S“ šią trasą kažkada įveikė per  11 minučių ir 48 sekundes. FF91 tai padarė per vos 11 minučių ir 25 sekundes – 23 sekundėmis greičiau. Aišku, FF91 dar nėra visiškai užbaigtas automobilis, jis dar bus tobulinamas, tačiau „Faraday Future“ teigia, kad automobilio mechanika ir elektronikos sistemos jau pasiekė masinės gamybos lygį. Tai yra, ateityje pakeitimai bus tik kosmetiniai. Dar reikėtų pasakyti, kad FF91, kuriam dabar priklauso elektromobilių Paiko Viršukalnės rekordas, neturėjo salono apdailos – vietoj jos buvo įrengti saugos lankai. Tuo tarpu „Model S“, kuriam rekordas priklausė prieš tai, neturėjo jokio „Tesla“ palaikymo.

FF91 važiavimas Paiko Viršukalnės trasoje video siužete

Visgi, automobilių mėgėjai netrykšta džiaugsmu. Žinoma, turėti tokį elektromobilį kaip FF91 būtų tikrai malonu, bet neaišku, ar tai bus įmanoma. „Faraday Future“ gamykla Nevadoje dar toli gražu nebaigta ir greitu metu tokia nebus. Darbai ten stringa, akivaizdu, kad kompanija susiduria su statybų finansavimo problemomis.

Kita vertus, jei FF91 pasieks automobilių salonus, tai bus labai įspūdingas automobilis. Jis išvystys net 1050 AG, kurios iki 97 km/h leis įsibėgėti per vos 2,39 s. Tai – neįtikėtinas tempas, ypač turint omenyje, kad FF91 nėra superautomobilis – tai didelis šeimyninis automobilis. 130 kWh baterijos leistų šiam elektromobiliui vienu įkrovimu nuvažiuoti daugiau nei 600 kilometrų. Tai, kartu su autonominio vairavimo galimybėmis, leistų šiam automobiliui konkuruoti su rinkos vilkais, tačiau dabar neaišku, ar automobilis apskritai kada nors bus gaminamas.

Tačiau tai šio pasiekimo nemenkina – dabar Paiko Viršukalnės trasos įveikimo elektromobiliu rekordas priklauso  „Faraday Future FF91“. Beje, jei galvojate, kodėl važiavimo metu veikė automobilio signalizacija, galima nuraminti – to reikalauja taisyklės, nes elektromobiliai yra tokie tylūs, kad vingiuotoje trasoje artėjančių jų neįmanoma išgirsti.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(28)
(3)
(25)

Komentarai (5)