Lėktuvnešis „Karalienė Elžbieta“ nėra tinkamai apsaugotas - ant jo ką tik nusileido ir vėl nepastebėtas pakilo dronas (Video)  (2)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės ginklas. Aišku, jis susilaukė kritikos – vieniems nepatinka, kad visai naujas lėktuvnešis naudoja „Windows XP“, o rusai su kartėliu juokiasi, kad tai – tik lengvas taikinys. Tačiau visa tai nublanksta prieš pastarąjį incidentą – mėgėjo dronas lyg niekur nieko nusileido ant „Queen Elizabeth“ denio, o po to nuskrido toliau. Ir niekas jo nepagavo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai kaip ten dėl buvimo dideliu taikiniu? Aišku, kaip visada, situacija nebuvo tokia paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Laivas buvo prišvartuotas Ivergordone Škotijoje. „Black Isle Images“ prekiniu ženklu prisidengęs drono pilotas nusprendė pasižvalgyti virš naujojo Karališkojo laivyno pasididžiavimo. Jau čia gali pasirodyti, kad tai – nėra normalu. Dronai neturėtų būti prileidžiami taip arti karinių objektų, ypač turint omenyje, kad jau buvo pasirodę pranešimų, kad „Queen Elizabeth“ lėktuvnešiu domisi ir priešiškų valstybių tarnybos. Visgi, dronas lyg niekur nieko skraidė virš lėktuvnešio, kol pakilo stiprus vėjas.

Štai šis vaizdo įrašas, padarytas prieš lemtingąjį nusileidimą

Savaime aišku, kad dronas ten skraidė nelegaliai. Tačiau pakilęs vėjas pradėjo „DJI Phantom“ orlaivį blaškyti, automatiškai įsijungė avarinio nusileidimo programa ir dronas pats, nepaisydamas piloto komandų, nusileido tiesiai ant „Karalienės Elžbietos“ denio. Pats pilotas buvo apstulbintas tokio netikėto įvykių posūkio, bet nusprendė nufotografuoti tai, ką mato dronas, kad vėliau nebūtų apšauktas melagiu. BBC publikavo jo padarytą nuotrauką.

Tuomet dronas vėl pakilo ir pilotui pavyko jį susigrąžinti. O ką daryti tuomet? Daugelis tikriausiai tiesiog pasišalintų, bet šis žmogus buvo per daug sunerimęs dėl savo likimo ir dėl lėktuvnešio saugumo. Jis pats pasikalbėjo su netoliese buvusiais kariais, kurie pasakė, kad informaciją perduos aukštesnio rango pareigūnams, o pilotas gali eiti. Jis paliko savo kontaktinius duomenis ir išvyko namo. Lyg niekur nieko nebūtų įvykę.

Karališkojo laivyno atstovai, atrodo, susisgribo tik tada, kai nuotraukos ir vaizdo įrašas pradėjo sukiotis internete. Jie patikino, kad lėktuvnešio saugumui skiriamas aukščiausias prioritetas, o apie incidentą informuota Škotijos policija. Taip pat teigiama, kad saugumui dabar skiriamas didesnis dėmesys – tiesiog iki šiol jokio pavojaus šiame uoste nesitikėta.

O tikėtis vertėtų – civiliai dronai jau kurį laiką naudojami ir karuose. Islamo valstybė juos apginkluoja granatomis ir minosvaidžio sviediniais. Kovą Ukrainos amunicijos saugykla taip pat buvo suprogdinta panaudojus civilinį droną. JAV, po to kai vienas F-22 naikintuvas vos išvengė susidūrimo su bepiločiu orlaiviu, paskelbė, kad per arti priskridusius dronu perims arba numuš – jokio tarpinio varianto. Regis, ir Karališkasis laivynas turės imtis panašios praktikos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(26)
(0)
(26)

Komentarai (2)