Šis tas, kas atrodo kaip iš fantastinių filmų apie ateitį: „Volvo Trucks“ praktiškai išbandė pilnai elektrinį autonominį, futuristinės išvaizdos sunkvežimį „Vera“ (Video)  ()

„Volvo Trucks“ elektra varomas, visąlaik nuotoliniu būdu prie kompanijos informacinių sistemų prisijungęs, bet autonomiškai veikiantis vilkikas „Vera“ yra svarbi integruoto krovinių gabenimo tarp logistikos centro ir Geteborgo uosto terminalo sprendimo dalis. Inovatyvi transporto priemonė sukurta bendradarbiaujant „Volvo Trucks“ ir keltų bei logistikos kompanijai DFDS.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-06-15 Šis tas, kas atrodo kaip iš fantastinių filmų apie ateitį: „Volvo Trucks“ praktiškai išbandė pilnai elektrinį autonominį, futuristinės išvaizdos sunkvežimį „Vera“ (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įgyvendindama šį projektą „Volvo Trucks“ siekė praktiškai išbandyti „Vera“ realioje darbo aplinkoje. Prie kompanijos sistemų realiu laiku prisijungęs autonominis sunkvežimis užtikrins sklandų krovinių srauto iš DFDS logistikos centro į uosto terminalą, iš kurio jie pristatomi į galutines pristatymo vietas visame pasaulyje, judėjimą.

Savo pirmąjį elektrinį, su išorinėmis sistemomis realiu laiku susietą, autonomiškai veikiantį vilkiką, skirtą pasikartojančioms užduotims logistikos centruose, gamyklose ir uostuose atlikti, „Volvo Trucks“ pristatė 2018 m. Pavadintas „Vera“, elektra varomas vilkikas pritaikytas dideliam tikslaus paskirstymo reikalaujančių krovinių kiekiui gabenti nedideliais atstumais.

„Dabar turime galimybę pritaikyti „Vera“ tam puikiai tinkančioje aplinkoje ir toliau tobulinti sistemos galimybes atliekant panašias užduotis“, – sako „Volvo Trucks“ autonominių sprendimų viceprezidentas Mikaelis Karlssonas.

Šios programos tikslas – sukurti integruotą sistemą, kurią sudaro grupė nuolat nuotoliniu būdu stebimų „Vera“ transporto priemonių, sklandžiai, efektyviai ir tvariai, nepertraukiamu srautu gabenančių krovinius nustatytu maršrutu.

Bendradarbiaujant su DFDS kompanija „Volvo Trucks“ žengia pirmuosius žingsnius pritaikydama „Vera“ sudėtingesnėms transportavimo užduotims pramoniniuose rajonuose esančiuose bendrojo naudojimo keliuose atlikti.

„Siekiame būti nuotoliniu būdu stebimo, autonominio transporto kūrėjų priešakyje. Bendradarbiavimas su partneriais mums padės vystyti veiksmingą, lankstų ir tvarų sprendimą, padedantį plačiau naudoti autonomines transporto priemones. Tai būtų naudinga ir mūsų klientams, ir gamtai, ir verslui“, – sako DFDS generalinis direktorius Torbenas Carlsenas.

Realiomis sąlygomis veikiantis ribotos apimties autonomiškai veikiančių transporto priemonių panaudojimo sprendimas bus toliau tobulinamas atsižvelgiant į naudojimo metu stebimus technologinius, operacijų valdymo ir infrastruktūros pritaikymo aspektus, ypatingą dėmesį skiriant eismo saugumui. Surinkus papildomų, eksploatacijos realiomis sąlygomis, duomenų „Volvo Trucks“ ketina „Vera“ sunkvežimius naudoti kituose, panašiuose projektuose, papildant tradicinius šiandien naudojamus transportavimo sprendimus.

„Ateityje autonomiškai veikiantis, mažai triukšmo skleidžiantis ir visai teršalų neišmetantis transportas atliks svarbų vaidmenį transformuojant logistikos sektorių, taip užtikrinant maksimalią naudą verslui ir visuomenei. Bendradarbiavimo su DFDS projektą laikome labai svarbiu skatinant technologijų plėtrą šioje srityje. Nors „Vera“ vilkikams esame nustatę griežtus maksimalaus greičio ribojimus, patys neketiname riboti savęs siekdami tolesnės pažangos. Bandymai jau prasidėjo ir per ateinančius keletą metų ketiname galutinai įgyvendinti šį sprendimą“, – priduria Mikaelis Karlssonas.

Svarbiausi duomenys:

  • Užduotis – pagal poreikį pristatyti konteinerius iš DFDS logistikos centro į Geteborgo uosto terminalą.
  • Autonomiškai veikiančių transporto priemonių sistemą stebi valdymo bokšte esantis, už transporto priemones atsakingas, operatorius.
  • Sprendimas pritaikytas atlikti pasikartojančias vežimo užduotis maksimaliu 40 km/h greičiu.
  • Sprendimą sudaro ne tik autonomiškai veikiančios transporto priemonės, bet ir infrastruktūros objektai: pvz. - automatiniai terminalų vartai.
  • Įgyvendinant projektą be „Volvo Trucks“ ir DFDS dalyvavo dar keletas partnerių.
  • DFDS teikia keltų operatoriaus ir transporto paslaugas Europoje bei Turkijoje. Metinės kompanijos pajamos sudaro apie 17 mlrd. DKK. Kompanijos laivuose ir biuruose 20-tyje šalių dirba 8 000 darbuotojų. Pagrindinė DFDS būstinė yra Kopenhagoje, Kompanijos akcijos listinguojamos „NASDAQ Copenhagen“ biržoje

Iniciatyva įgyvendinama remiant Švedijos inovacijų agentūrai „Vinnova“, Švedijos transporto administracijai ir Švedijos energetikos agentūros strateginių transporto priemonių tyrimų ir inovacijų programai FFI.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(11)
(3)
(8)

Komentarai ()