Bauginanti tendencija: Kinija pradeda eksportuoti mažą, bet pajėgų ir visiškai savarankiškai veikiantį droną - gali vykdyti žvalgybą, bet gali ir pulti  (3)

Kinija, galingiausia šalis Tolimuosiuose rytuose, neseniai pradėjo eksportuoti gąsdinančią technologiją – dronus-žudikus. Šie dronai, kurie gali būti naudojami tiek gynybos, tiek puolimo tikslais, panašu, pirmiausia pasieks Artimųjų rytų šalis.

Technologijos kiekvieną dieną tobulėja ir tai keičia mūsų pasaulį – mūsų protėviai dar prieš daugmaž šimtą metų kovojo durklais, o šiandien šalys renkasi technologines ir ekonomines atakas – vietoje to, kad fiziškai užvaldytų svetimas žemes. Kitaip tariant, tobulėjančios technologijos perrašė net ir karo taisykles.

Šiandien kiekviena šalis bando sukurti savo karinę technologiją. Štai Turkija gamina ginklus bei juos parduoda – ir tai itin gerai atsiliepė šalies ekonomikai. Panašiu keliu pasekė ir Kinija, tačiau jos eksportuojami ginklai ne tik stebina, bet ir priverčia susimąstyti.

Kinijos bendrovė „Ziyan“ aktyviai pardavinėja savo kūrinį „Blowfish A3“. Dronas-žudikas yra mažas, šiek tiek sraigtasparnį primenantis bepilotis orlaivis, kuris, jei yra poreikis, gali turėti ir ginklą. Kaip teigia Kinijos gynybos ministerija, šie dronai gali veikti visiškai autonomiškai, o taip pat ir visiškai savarankiškai neutralizuoti taikinius. Dronas „savarankiškai vykdo kompleksines kovines misijas, įskaitant fiksuoto taško nustatymą, fiksuoto nuotolio žvalgybą ir didelio tikslumo smūgius“, – rašoma „Ziyan“ pranešime.

Bepilotis orlaivis gali būti naudojamas ir sekimo tikslais.

Kinija jau pakankamai seniai dėl tokios tchnologijos eksporto derėjosi su Pakistanu ir Saudo Arabija. Dabar, kai dronus pavyko pilnai sukurti – jie buvo parduoti. Panašu, kad jei netolimoje ateityje vyks karas, jame praktiškai nebereikės žmonių, kadangi jų vietą užims dronai.

Parengta pagal Defensene.com

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(16)
(1)
(15)

Komentarai (3)