Po atnaujinimo „Google Chrome“ naršyklė turi patobulintą inkognito režimą - svetainėms bus dar sunkiau jus sekti  (5)

Naujausia „Google Chrome“ versija turi patobulintą inkognito režimą. Pridėta funkcija trukdys svetainėms jus sekti, tačiau kai kurios gali veikti netinkamai.

„Google Chrome“ inkognito režimą paleido dar 2008 metais. Tai - režimas, kuris leidžia naršyti internete, tačiau neįrašo duomenų. Galite lankytis kokiose tik norite puslapiuose, bet tai nebus užfiksuota paieškos istorijoje. Šis režimas turi kelias funkcijas. Dėl mums visiškai nežinomų priežasčių inkognito režimas kartais vadinamas „pornografijos režimu“. Jis taip pat leidžia greitai pažiūrėti, kaip jūsų administruojamos svetainės atrodo neprisijungusiems vartotojams.

Net jei esate sutikę su kokios nors svetainės slapukų (Cookies) politika, įjungę inkognito režimą pamatysite, kad ta svetainė vėl prašo su ja sutikti. Taip yra todėl, kad „Google Chrome“ neleidžia svetainėms naudoti slapukų, kai inkognito režimas yra įjungtas. Bet taisyklė turi išimčių.

Kad ir kokie slapukai yra prie jūsų prilipę, jų inkognito lange įjungta svetainė negali pasiekti. Tačiau jei įjungę inkognito režimą naršysite keliose svetainėse, jos galės naudoti tuo metu sukauptus slapukus. Tai yra, kiekviena inkognito naršymo sesija prasideda su tuščiu slapukų lapu, tačiau jis po truputį pildosi ir svetainės gali tuo naudotis. Bent jau galėjo.

Naujausias „Google Chrome“ atnaujinimas, išleistas gegužės 19 dieną, leidžia išjungti trečiosios šalies slapukus. Tai reiškia, kad tas slapukų lapas tiesiog nebus pildomas - slapukai bus blokuojami. Kartu tai reiškia, kad nematysite suasmenintų reklamų. Ir daug kam tai patiks - niekas nenori būti sekamas.

Žinoma, tai nepakeičia įprasto „Google Chrome“ inkognito lange matomo įspėjimo - jūsų veiklą vis tiek mato interneto paslaugų tiekėjas, pačios svetainės ir naršyklės administratorius (mokykla, darbdavys ar pan.). Be to, kai kurios svetainės gali užsiožiuoti ir tinkamai neveikti.

Nematote to jungiklio? Šis atnaujinimas pristatomas po truputį - gali būti, kad jums teks palaukti. Bet galite ir nelaukti. Adreso laukelyje įrašykite chrome://flags, suraskite Enable improved cookie controls UI in incognito mode eilutę ir pasirinkite Enable. Tuomet turėsite „Google Chrome“ paleisti iš naujo ir naujoji funkcija turėtų pasirodyti inkognito lange.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(23)
(4)
(19)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: