TOP 8 visų laikų didžiausi ginklai – nuo Hitlerio pabaisos ir šautuvo, galinčio vienu šūviu išguldyti visą paukščių būrį, iki galingiausio pistoleto, kurio vienas šovinys kainuoja 40$ (Video)  ()

Šiame sąraše esantys ginklai yra vieni didžiausių iš didžiųjų. Kai kurie iš jų yra nepraktiškos demonstracijos, sukurtos patenkinti per didelius diktatorių, tokių kaip Adolfas Hitleris, ego. Kiti yra tik ekstremalios ginkluotės demonstravimas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. Didžiausia per vamzdį užtaisoma patranka

Caro patranka buvo išlieta iš bronzos 1586 m. Rusijoje. Masyvus ginklas sveria 40 tonų. Jos 89 cm skersmens pabūkle (daugiau kaip 5 m ilgio) telpa apie 820 kg akmeninių sviedinių (grapeshot), todėl ji gavo pravardę „Rusijos šautuvas“.

Patranka niekada nebuvo iššauta ir, atrodo, daugiausia buvo skirta demonstravimui. Rusijos caras Borisas Godunovas, valdęs Rusiją 1598-1605 m., apibūdino tai kaip būdą bauginti vietinius gyventojus ir Rusijoje reziduojančius užsienio ambasadorius.

1812 metais užėmęs Maskvą, Napoleonas norėjo parsigabenti Caro patranką į Prancūziją, bet išvyko be jos. Didysis ginklas dabar yra populiarus turistų traukos objektas už Kremliaus arsenalo ribų.

2. Didžiausias ginklas, kada nors panaudotas karo veiksmuose

1936 m. Adolfas Hitleris kreipėsi į artilerijos kūrėją Gustavą Kruppą, ar jis galėtų sukurti artilerijos pabūklą, galintį įveikti naująją Prancūzijos Maginot liniją. Kruppas pasiūlė milžinišką, 80 cm kalibro patranką. Hitleris įsakė ją pagaminti.

Milžiniški pabūklai, pavadinti Gustavas ir Dora, svėrė 1350 tonų, todėl patrankai prireikė sudvigubinto geležinkelio, kad ją perkeltų. Visam ginklui paruošti ir surinkti prireikdavo trijų dienų. Pabūklas galėjo iššauti betoną perveriančius sviedinius, sveriančius septynias tonas, nuskriejančius daugiau nei 40 km.

Milžiniškos patrankos karui prieš Prancūziją atvyko per vėlai, tačiau 1942 m. „Gustavas“ apgulties metu nuniokojo tuometinėje SSRS esantį Sevastopolį, iššaudamas iki 14 šovinių per dieną. Abu ginklai buvo sunaikinti Antrojo pasaulinio karo pabaigoje.

3. Didžiausias ginklas karo laive

Antrojo pasaulinio karo japonų monstriniuose karo laivuose „Yamato“ ir „Musashi“ buvo sumontuoti devyni 46 cm ginklai – jie buvo galingiausia artilerija kada nors sumontuota laive. Tačiau nors šie ginklai veikė maždaug 42 km atstumu, jie buvo mažai naudingi realioje kovoje. Antrojo pasaulinio karo pradžioje lėktuvnešiai pradėjo užtemdyti didžiulius karo laivus.

 

„Yamato“ kartą priartėjo pakankamai arti, kad galėtų pagrasinti JAV karo laivams Leytės įlankos mūšyje (1944), tačiau povandeninių laivų ir lėktuvų atakos privertė jį trauktis. Bombos ir torpedos nuskandino abu laivus.

4. Didžiausias šautuvas

Šie siaubingi XIX a. ginklai (punt gun) buvo naudojami komercinei medžioklei – vienu šūviu buvo galima nušauti visą laukinių paukščių pulką. Vėliau juos ėmė naudoti sportininkai.

Per sunkiu šautuvu, kad būtų pakeltas vieno žmogaus, buvo šaudoma iš valties. Vamzdis buvo lygus 3,3 cm kalibrui ir galėjo iššauti šovinį, lygų maždaug 40 standartinių 12-to kalibro sviedinių. Paukščių medžioklė tokiais šautuvais pasirodė esą tokia efektyvi nužudyti paukščių pulkus, kad iki 1860 m. daugelis JAV valstijų jį uždraudė.

 

Tęsinys kitame puslapyje:




5. Didžiausias rankinis ginklas (pistoletas)

„Nitro Express“ .600 kalibro šovinys iš pradžių buvo sukurtas dramblių medžioklei, tačiau paprastai buvo laikomas pernelyg galingu. Bet nereikia sakyti, kad kažkas turėjo sukurti ginklą, galintį jį iššauti.

Austrijos kompanija „Pfeifer Waffen“ 5,9 kg sveriantį „Zeliska“ revolverį pagamino rankomis specialiai šveicarui klientui 2001 metais. Kulkos yra maždaug šešis kartus didesnės už standartinį 9 milimetrų šovinį. Rankinio ginklo svoris padeda valdyti atatranką, todėl galima kontroliuoti šaudymą.

„Zeliska“ talpa yra penki .600 „Nitro Express“ arba .458 „Win Mag“ šoviniai. Vieno tokio revolverio kaina yra 17 316 USD. Kiekvienas .600 „Nitro Express“ šovinys kainuoja 40 USD, todėl šaudyti šiuo ginklu yra labai brangu.

6. Didžiausio kalibro šautuvas

 

Kai didžiausias esamas kalibras nėra pakankamai didelis, turite susikurti savo – ir būtent tai padarė J. D. Jonesas, ginklų gamintojos „SSK Industries“ prezidentas. Jis sukūrė rekordinį .950 kalibro užtaisą su kulkomis, sveriančiomis apie 228 gramus.

Tokiam šoviniui šaudyti reikia monstrinio šautuvo, kurių buvo pagaminti tik trys. Šautuvai sveria 36 kg ar daugiau, priklausomai nuo pasirinkimo, todėl jais šaudoma tik nuo stovo. Vieno šovinio kaina siekia 40 USD, todėl, šaudyti šiuo ginklu taip pat labai brangu kaip ir „Nitro Express“.

7. Mažiausias didžiausias pistoletas (taip, perskaitėte teisingai)

Kai kurie didelio kalibro ginklai yra skirti praktiškumui, pavyzdžiui, kišeniniai pistoletai, kuriuos Henris Deringeris kūrė nuo 1825 m. Turintis du vamzdžius, o ne revolverio būgną, kompaktiškas ginklas galėjo iššauti viso dydžio užtaisą.

 

Nuo tada iššūkis buvo padaryti tokius ginklus kuo mažesnius. „Heizer Defense“ tvirtina, kad jo titano rėmo pistoletas „Double Tap“ yra mažiausias ir lengviausias šaudyti .45 kalibro šoviniais. Tik 340 g svorio ir 14 cm ilgio, tai yra tikras kišeninis pistoletas.

8. Didžiausio kalibro rankinis raketsvaidis ginklas

Kalibras yra pagrindinis veiksnys, naudojant anr pečių dedamus prieštankinius ginklus, nes didesnis skersmuo reiškia didesnį kovinės galvutės įsiskverbimą. Didžiausias šiuo metu esantis raketsvaidis (RPG) yra Europos bendrovės MBDA „Eryx“, turintis 135 mm kovinę galvutę.

„Eryx“ yra valdoma raketa, kurios nuotolis viršija 550 m. MBDA teigia, kad ji veiksminga prieš bunkerius ir kitus įtvirtinimus, ir net žemai skraidančius sraigtasparnius. Kovinė galvutė permuša maždaug 2 m betono arba daugiau nei 90 cm plieno plokštę, todėl ji bus mirtina prieš sunkiausius tankus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(0)
(10)

Komentarai ()