JAV patvirtino pranešimus apie Liuftvafės įkvėptą „Kandaharo žvėrį“  (2)

JAV karinių oro pajėgų vadovybė oficialiai patvirtino, kad Afganistane naudojamas slaptas nepilotuojamas lėktuvas RQ-170 „Sentinel“, pranešė „DefenceTalk.com“.

Šis nepilotuojamas orlaivis, nuo 2007 m. ne kartą pastebėtas danguje virš pietų Afganistano, amerikiečių kariškių buvo pramintas „Kandaharo žvėrimi“. Apie jį sklandė tik gandai, nes įslaptinto lėktuvo nepavykdavo identifikuoti.

RQ-170 „Sentinel“ naudoja „Stealth“ technologiją ir yra nematomas radarams. JAV karinių oro pajėgų vadovybė pareiškė, kad šis lėktuvas atlieka žvalgybos ir stebėjimo užduotis, remdamas priešakinius JAV dalinius. Jame esą nėra ginklų – įranga naudojama tik žvalgybai.

Kai kurių ekspertų manymu, nėra jokios prasmės naudoti tokį lėktuvą Afganistane prieš talibus, nes jie neturi radarų. Daroma prielaida, kad, pasitelkusios RQ-170 „Sentinel“, JAV žvalgo Pakistano, Irano ir Indijos teritoriją.

Neseniai „Kandaharo žvėries“ nuotrauka pasirodė Prancūzijos spaudoje. Leidinys „Liberation“ tvirtina, kad JAV inžinierius ir konstruktorius kurti RQ-170 „Sentinel“ įkvėpė nebaigtas Trečiojo reicho Liuftvafės – karinių oro pajėgų – inžinierių projektas „Horten Ho 229“.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)