Programa gali atkurti rakto formą pagal nuotrauką, padarytą iš 60 metrų atstumo  (0)

Rinkoje yra raktų meistrų, sugebančių atkurti rakto formą pagal geros skiriamosios gebos nuotrauką. Tačiau Kalifornijos San Diego Universiteto mokslininkai sukūrė programą, kuri šį procesą supaprastina iki šiurpą keliančio lygio. Jų sugalvota "Sneakey" sistema rakto formą gali atkurti iš gan prastos mobiliuoju telefonu padarytos nuotraukos. Jei raktai nufotografuoti geru fotoaparatu, raktai gali būti nukopijuojami netgi kelių dešimčių metrų atstumu.

"Programa yra paprasta. Jums tereikia spustelėti ant nuotraukos toje vietoje, kur yra rakto viršus, taip pat nurodyti kelis kitus kontrolinius taškus. Pagal šią informaciją normuojamas rakto dydis ir nustatoma jo padėtis. Tada iš vaizdo taškų galima spręsti apie nuotolį iki jų, ir taip programa tiksliai nustato kiekvienos rakto įpjovos gylį", aiškina vienas iš darbo autorių Benjamin'as Laxton'as.

Mokslininkai programos kodo neatskleidžia, tačiau jie teigia, jog bet kas, kas turi darbo su "MatLab" programiniu paketu ir kompiuterinių viazdų apdorojimu patirties, be didesnių sunkumų turėtų sugebėti susikurti analogišką produktą. Saugumo požiūriu jie taip pat rekomenduoja visiems su savo raktais pradėti elgtis lygiai taip pat, kaip su kreditinėmis kortelėmis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)