IT saugumas: jūsų veidą lengva suklastoti  (14)

Vietnamo IT saugumo kompanija BKIS neseniai pademonstravo, kaip galima apeiti nešiojamuose Toshiba, Asus ir Lenovo kompiuteriuose naudojamas veido atpažinimo programas, kurios yra naudojamos apsaugai nuo nepageidaujamų kompiuterio vartotojų. Tam tereikia tik specialiai paruoštos kompiuterio savininko nuotraukos.

Nešiojamame kompiuteryje įtaisyta videokamera skenuoja tam tikrus bazinius veido taškus - pavyzdžiui, akis, lūpas arba kitus išskirtinius veido bruožus. Šia informaciją apdoroja veido atpažinimo programa, kuri ir priima sprendimą ar leisti vartotojui prisijungti prie kompiuterio ar ne. Tokiai programai "apgauti" pakanka specialiai paruoštos kompiuterio savininko nuotraukos - tiesa, vaizdo kokybė (kad ir kaip būtų keista) šiuo atveju yra nesvarbi. Rinkoje jau egzistuoja programos, skirtos nuotraukoje užfiksuoto portreto baziniams taškams modifikuoti į tokius, kurie būtų priimtini veido atpažinimo sistemai. Tai atliekama tiesiog keičiant kontrastą, spalvų gamą ar kitus foto parametrus.

Portalo CNET korespondentas Dong Ngo procesą išbandė savo "kailiu" - tą padaryti jam padėjo vienas kompanijos BKIS technikas. Jis internetinių pokalbių programa "Skype" padarė žurnalisto nuotrauką ir per penkias minutes paruošė prisijungimui prie kompiuterio tinkamą jos versiją. Naudodamas šią fotografiją Ngo sugebėjo prisijungti prie savojo "Lenovo Y430". Vėliau kompanijos darbuotojas šią procedūrą pademonstravo su panašiais Asus ir Toshiba nešiojamais kompiuteriais. Akivaizdu, kad plačiam vartojimui skirtos veido atpažinimo programos kol kas dar nepakeičia piršto atspaudų skenavimo ir tradicinės vartotojo prisijungimo vardo ir slaptažodžio kombinacijos.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (14)

Susijusios žymos: