Europai prireikė karinio roboto  (2)

Europos gynybos agentūra sudarė sutartį su Vokietijos bendrove, kad ši sukurtų pusiau automatinį kovinį robotą.

Vokietijos bendrovė „Rheinmetall Defence" ir dar trys kitos kompanijos jau ėmėsi darbo ir netrukus tikisi pademonstruoti tokio kovotojo galimybes. Siekiama, kad šis robotas prisidėtų prie Europos karių, dalyvaujančių kovinėse operacijose. Tačiau toks automatinis kareivis kainuoja daug brangiau nei tikras – net 4 mln. eurų.

Bendras „Rheinmetall Defence" ir jo partnerių projektas jau turi pavadinimą, tiesa, labai sudėtingą – „Pusiau automatinis sausumos demonstratorius be žmonių" („Semi Autonomous Unmanned Ground Vehicle System Demonstrator", trumpai SAM-UGV). Judėdamas ant ratų jis galės veikti ir sunkiai prieinamose vietovėse. Savo išvaizda ir gabaritais robotas panašus į kvadrociklą.

Europos robotas turės navigacinę sistemą ir galingą valdymo kompiuterį. Robotas dalinai veiks autonomiškai, tačiau išliks galimybė jį valdyti per atstumą. Robotas galės veikti 400 kilometrų spinduliu ir skirtingai nuo gyvų karių, galės be nuorvagio judėti 24 valandas per parą.

Labiausiai viliamasi, kad šis robotas dirbs kaip žvalgas, ypač vietovėse, kurios nukentėjo nuo cheminio, biologinio ar branduolinio ginklo. Jį tikimasi panaudoti ir ieškant sprogmenų. Todėl karys robotas bus aprūpintas ne tik navigacine palydovine įranga, bet ir trimačiu lazeriniu radaru, kamera bei ultragarso davikliais. Jie reaguos į aplinką ir padės apeiti kliūtis.

Šis robotas bus skirtas tiek dabarties, tiek ateities karams pagal jau kuriamus karinius scenarijus. Siekiama, kad jis galėtų dalyvauti ir mūšiuose bei įvairiose kitose karinėse operacijose, pirmiausia Irake ir Afganistane, kur šiuo metu siunčiami kovoti Europos kariai.

Aut. teisės: Lietuvos žinios

(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: