FTB baiminasi, jog „Bitcoin“ tinklas gali tapti programišių slėptuve nuo teisėsaugos  (0)

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) teigia, kad „Bitcoin“ mokėjimo tinklas gali tapti rojumi pinigų plovėjams ir kriminalinei veiklai bei įrankiu programišiams apvogti „Bitcoin“ naudotojus.


Nutekėjusiame FTB dokumente rašoma, kad yra sudėtinga susekti „Bitcoin“ vartotojų tapatybę. Taip pat dokumente netyčia pateikiami būdai, kaip „Bitcoin“ vartotojai gali padidinti savo anonimiškumą.

Kadangi „Bitcoin“, naudodomas kriptografinius metodus ir veikdamas „peer-to-peer“ principu siekia išvengti centrinės valdžios, įstatymo priežiūros tarnyboms yra sunkiau identifikuoti įtartinus naudotojus ir gauti pinigų pervedimo įrašus, sako FTB.

Jau anksčiau esame rašę, jog pasaulyje nyksta popierinių pinigų vartojimas, o „Bitcoin“ yra vienas iš realiausių kandidatų tapti universalia elektronine valiuta. „Bitcoin“ leidžia pirkėjams ir pardavėjams keistis pinigais anonimiškai. Pinigai fizinio pavidalo neturi. Tam, kad pinigai būtų išgryninti vartotojas juos turi iškeisti į JAV dolerius, Anglijos svarus ar kitą valstybinę valiutą.

„Bitcoin“, kaip legalią atsiskaitymo priemonę naudoja daugybė interneto parduotuvių, kurios pardavinėja įprastas prekes, tokias kaip rūbai ir muzika. Tačiau jį taip pat naudoja ir tamsioji interneto pusė, pavyzdžiui, „Silk Road“, narkotikų prekybai.

FTB skaičiuoja, kad „Bitcoin“ ekonomika yra verta 35-44 mln. JAV dolerių.

„Bitcoin“ operacijos yra skelbiamos internete, tačiau vienintelė informacija, pagal kurią galima identifikuoti „Bitcoin“ vartotoją yra „Bitcoin“ adresas, tad operacija iš dalies lieka anonimiška, priklausomai nuo vartotojo veiksmų.

Nors išanalizavus prieinamą informaciją yra įmanoma identifikuoti vartotoją, dokumente FTB pateikia „patarimus“, kaip naudotojai gali apsaugoti savo anonimiškumą:

  • Sukurkite ir naudokite „Bitcoin“ adresą kiekvienam įplaukiančiam mokėjimui.

  • Nukreipkite „Bitcoin“ eismą per „anonimaizerį“.

  • Seno „Bitcoin“ adreso balansą sujunkite su nauju adresu, tam kad darytumėte naujus mokėjimus.

  • Naudokite specializuotą pinigų plovimo paslaugą.

  • Naudokite trečios šalies skaitmeninės piniginės („eWallet“) paslaugą adresams sujungti į vieną vietą. Taip bus galima daug „Bitcoin“ adresų pasiekti iš bet kokio įrenginio.

Asmenys gali kurti „Bitcoin“ klientus tam, kad nepastebimai padidintų anonimiškumą. Pavyzdžiui, leisti vartotojui pasirinkti, iš kokio adreso pervesti mokėjimą. Taip yra lengviau technikoje nenusimanantiems vartotojams anonimizuoti savo „Bitcoin“ operacijas. Tačiau didesnė rizika besinaudojantiems „Bitcoin“ yra ne jų tapatybės nustatymas, o programišių atakos. Mat šie gali ištuštinti virtualias „Bitcoin“ pinigines.

2011 metų birželį pranešta apie 500 tūkst. JAV dolerių vertės vagystę iš asmeninės internetinės piniginės – tai lygu 25 tūkst. „Bitcoin“ pinigų. Be to, programišiai bando naudoti „botnet“ tinklus tam, kad susikurtų „Bitcoin“ pinigų.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai (0)