Interneto ryšys be trūkinėjimų: kaip pakeisti nešiojamo kompiuterio interneto prieigos prioritetus  (7)

Vis daugiau kompiuterinės technikos naudotojų nori būti mobilūs, tad stalinių kompiuterių vietą vis dažniau keičia nešiojamieji. Todėl vis dažniau nešiojamieji kompiuteriai prie interneto jungiami ne tik belaidžiu būdu, bet ir per integruotą RJ-45 jungtį.

„Windows“ OS naudotojai, pasirinkę tokį kombinuotą interneto prieigos metodą, tikriausiai pastebėjo, kad nežiūrint prisijungimo sekos, aukštesnį prioritetą visuomet turi per RJ-45 jungtį gaunama interneto prieiga. Būtent čia atsiranda vienas nepatogumas, kai, tarkime, norėdami pernešti nešiojamą kompiuterį iš vienos vietos į kitą, turėsime nutraukti interneto sesiją, kol bus užmegztas visavertis susijungimas belaidžiu ryšiu. Iš to aišku, kad internetiniu UTP kabeliu gaunama interneto prieiga visuomet turi aukštesnį prioritetą nei belaidžiu WiFi ryšiu gaunama. Vis dėlto šį mažą su prioritetais susijusį nepatogumą „Windows“ operacinėje sistemoje išspręsti visiškai nesudėtinga. Norėdami prioritetą suteikti belaidei interneto prieigai, atlikite šiuos nesudėtingus veiksmus:

1. Paspauskite „Start“ ir paieškos laukelyje „Search“ įrašykite run, o paieškai pasibaigus paleiskite surastą „Run“ programinę įrangą. Šį reikiamą veiksmą taip pat galite atlikti kur kas paprasčiau – tiesiog nuspaudę Win, spustelkite ir R klavišą (Win + R). 2. Atsivėrusiame „Run“ lange, laukelyje „Open:“ įrašykite komandą ncpa.cpl bei paspauskite „Enter“ klavišą.

3. Po šių veiksmų atsidariusiame „Network Connections“ lange paspauskite „Alt“ klaviatūros klavišą, kuris šio lango viršuje išskleidžia papildomą paslėptą meniu juostą. Būtent iš šios juostos pasirinktine „Advanced“, o tada „Advanced Settings…“.

4. Atsidariusiame naujame lange „Advanced Settings“ pastebėsite, kad „Connections:“ laukelyje pavadinimas „Ethernet“ yra aukščiau nei pavadinimas „Wi-Fi“. Dešinėje pusėje esančiomis žaliomis rodyklėmis iškelkite „Wi-Fi“ pavadinimą aukščiau „Ethernet“. 5. Atlikę ketvirtame punkte aprašytus veiksmus, spragtelėkite „OK“ mygtuką ir nuo šiol jūsų belaidžiu būdu (Wi-Fi) gaunama interneto prieiga turės aukštesnį prioritetą nei laidu per RJ-45 jungtį (Ethernet) gaunama. Būtent tai garantuos, kad dabar pernešant nešiojamą kompiuterį iš vienos vietos į kitą neturėsite net menkiausio užmegztų sesijų susijungimo nutrūkimo. Po šių pakeitimų interneto prieiga per RJ-45 jungtį bus naudojama tik tada, jeigu susijungimo su interneto tinklu nebus galima užtikrinti belaidžiu būdu. Tas pats būdas tinka Windows 7, 8, 8.1 ir 10 versijoms.

Aut. teisės: MTPC
MTPC

(63)
(42)
(21)

Komentarai (7)