Vau! Mokslininkai atrado fermentą, kuris orą gali paversti elektra  (1)

Elektra iš oro atrodo kaip rašytojo vaizduotės vaisius ar tiesiog nesąmonė. Tačiau fermentiniai kuro elementai tai gali paversti realybe.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujame tyrime, paskelbtame žurnale „Nature“, mokslininkai iš Monasho universiteto Melburne (Australija) atrado naują bakterinį fermentą, kuris paverčia vandenilio pėdsakus mūsų atmosferoje elektros energija.

„Jau kurį laiką žinojome, kad bakterijos gali panaudoti ore esantį vandenilį kaip energijos šaltinį, kad galėtų padėtų augti ir išgyventi įvairioje aplinkoje, įskaitant Antarkties dirvožemį, ugnikalnių kraterius ir vandenyno gelmes“, – sakė profesorius Chrisas Greeningas - „Tačiau iki šiol nežinojome, kaip jos tai daro“.

Fermentas, pavadintas „Huc“, buvo išgautas iš Mycobacterium smegmati - gana plačiai paplitusios ir labai atsparios dirvožemio bakterijos. „Huc“ yra nepaprastai efektyvus“, – pranešime teigė tyrimo vadovas Rhysas Grinteris.

Mažai tikėtina, kad artimiausiu metu tvarios energetikos pramonė sugebės sukurti bakterijų fermentų kuro elementus, bet mokslininkai teigia, kad „Huc“ yra „stulbinančiai stabilus“ ir vieną dieną gali būti naudojamas kaip mažytė, tvari, bakterijomis maitinama baterija mažiems įrenginiams.

 

„Kai „Huc“ tiekiamas labiau koncentruotą vandenilis, jis gamina daugiau elektros“, – „LiveScience“ pasakojo Grinteris. „Tai reiškia, kad galite jį naudoti kuro elementuose, kad maitintumėte sudėtingesnius įrenginius, pavyzdžiui, išmaniuosius laikrodžius ar išmaniuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius ir galbūt net automobilį.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(14)
(0)
(14)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: