Paslaptingomis aplinkybėmis dingo ryšys su JAV palydovu - NASA kreipėsi į JAV kariuomenę  ()

NASA pranešė, jog neseniai netikėtai prarado ryšį su atmosferą tiriančiu palydovu ir jo niekaip negali perkrauti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lapkričio 25 dieną NASA dirbtinis Žemės palydovas „Ionospheric Connection Explorer“ (ICON) prarado ryšį su antžeminėmis sistemomis. Nuo to laiko misijos komandai jau kelias savaites nepavyksta susisiekti su kosminiu aparatu. Apie tai NASA pranešė gruodžio 7 dieną, trečiadienį.

„Šiuo metu komanda vis dar stengiasi užmegzti ryšį. Bendradarbiaudami su Gynybos departamento kosmoso stebėjimo tinklu, gavome patvirtinimą, kad ICON liko nepažeistas“, – pranešė NASA pareigūnai.

Palydovo ICON įrangoje yra sumontuotas taip vadinamas „komandų praradimo laikmatis“, skirtas restartuoti erdvėlaivį, jei jis aštuonias dienas nesusisiekia su antžemine kontrolės stotimi. Vis dėlto, įtarimų NASA mokslininkams sukėlė tai, kad po pirmadienį (gruodžio 5 d.) atlikto perkrovimo erdvėlaivis vis dar neužmezga ryšio.

2019-ųjų spalį paleistas ICON palydovas tiria ir renka Žemės jonosferos duomenis, kurių kiti kosminiai aparatai anksčiau neieškojo. Jonosfera – Žemės atmosferos sluoksnis, besidriekiantis maždaug 80-640 kilometrų virš mūsų planetos paviršiaus. Šiame atmosferos sluoksnyje aplinka nuolat kinta dėl Saulės spinduliuotės poveikio, o tokie svyravimai gali turėti įtakos ryšių technologijoms.

2021 metų gruodį ICON baigė savo pagrindinę misiją ir iki šiol veikė pratęstos misijos režimu.

Kol kas NASA tiria gedimo aplinkybes ir ieško, kas sukėlė ryšio sutrikimus. „Problemos tikėtinos avionikos arba radijo dažnių ryšio posistemėse“, – paaiškin NASA.

 

Vis dėlto, nėra aišku, ar pavyks erdvėlaivį perkrauti taip, kad ryšys kada nors būtų užmegztas. „Šio metu NASA specialistų komanda negali nustatyti palydovo būklės – prarastas ryšys gali reikšti sistemos gedimą“, – pranešė NASA.

Šaltiniai:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(10)
(1)
(9)

Komentarai ()

Susijusios žymos: