Prie laivo nuolaužų aptiko tai, ko nesitikėjo – retą žuvį su „rankomis“ (Video)  ()

Minint 140-ąsias laivo „SS Tasman“ nuskendimo Tasmanijos vandenyse metines, trijų narų grupė nusprendė aplankyti laivo nuolaužas. Tačiau ant ant jūros dugno pamatė ne tik sudužusio laivo liekanas, bet ir kritiškai nykstančią Australinę klounžuvę Brachiopsilus dianthus.



© IFLScience (Stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=VWjqFDhVyog&ab_channel=IFLScience

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Australinės klounžuvės yra itin retos – jų yra tik kelios populiacijos, gyvenančios vandenyse prie Tasmanijos ir Australijos krantų.

Brachiopsilus dianthus rūšies žuvis yra tik 13,6 cm bendro ilgio ir, Pasaulinės gamtos apsaugos organizacijos (IUCN) duomenimis, šios rūšies žuvys per pastaruosius 20 metų nebuvo pastebėtos. Pernai pirmą kartą nuo 1996 m. buvo pastebėta ir kita šių žuvų rūšis Pezichthys compressus.

Tasmanijos universiteto Antarktikos ir jūrų tyrimų instituto (IMAS) docentas Neville Barrettas šį atradimą apibūdino kaip „nepaprastą ir labai vertingą“.

[Iš Lenkijos] „Engwe“ švenčia savo 10-ąjį gimtadienį! Su kuponais mažiausios kainos istorijoje ir el. dviračiai dovanų!
4274 1

Tokie išpardavimai būna tik kartą per dešimtmetį. Ir „Engwe“ kompanija švęsdama savo veiklos jubiliejinį gimtadienį paruošė beprotiškų pasiūlymų.

Išsamiau

„Jis suteikia mums vilties, kad Brachiopsilus dianthus rūšies žuvys turi prieglobstį gilesniuose ir vėsesniuose vandenyse nuo šylančių pakrančių vandenų, kurie kelia grėsmę daugelio Tasmanijos jūrų rūšių egzistavimui“, – teigė jis.

Narai mano, kad tai gali būti pirmas kartas, kai šios rūšies žuvų nuotraukas padarė visuomenės nariai, nes ankstesnes Australines klounžuvių nuotraukas užfiksavo nuotoliniu būdu valdomos ir autonominės povandeninės priemonės.

 

Po pirmojo nardymo komanda dar tris kartus sugrįžo į laivo nuolaužų vietą, kad padarytų daugiau šios žuvies nuotraukų.

„Kai grįžę į nardymo vietą vos už 10 metrų nuo pirmosios pastebėjome antrąją Australinę klounžuvę, kilo nemažas jaudulys“, – įspūdžiais dalinosi vienas iš narų Bradas Turneris.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()