HDTV taps tokia įprasta, kokia dabar yra tradicinė televizija  (2)

„Per artimiausius dešimt metų raiškioji televizija (HDTV) mūsų gyvenime taps tokiu įprastu reiškiniu, kokia dabar yra tradicinė televizija“, – vasario 25-ąją, Rygoje vykusiame tarptautiniame seminare „Skaitmeninė televizija, raiškioji televizija ir dar daugiau…“ teigė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) technikos direktoriaus pavaduotojas David Wood.


„Raiškioji televizija priverčia mus aikčioti iš nuostabos – beveik taip pat, kaip buvo prieš daugelį metų, ką tik atsiradus televizijai“, – savo pranešime „Pakeliui į raiškiąją televiziją (10 dalykų, kuriuos reikėtų žinoti…)“ pabrėžė David Wood. Jis atkreipė dėmesį, kad praėjusiais metais atlikto motyvacijos žiūrėti raiškiąją televiziją rinkos tyrimo duomenimis, prieš perjungdami kitą kanalą, žiūrovai dabar praleidžia prie televizoriaus 25% daugiau laiko. „Be to, raiškus vaizdas ramina nervų sistemą, o atlikti streso matavimai rodo, kad jis sumažėjo iki 15%. 64% žiūrovų teigė pasijutę emociškai labiau įtraukti į raiškiosios televizijos programos turinį. Be to, jie  20% tiksliau suvokia ir supranta raiškiąją televiziją ir 10% geriau prisimena matytą informaciją, negu žiūrėdami įprastą, tradicinę televiziją.“

Pristatydamas pranešimą apie palydovo vaidmenį skaitmeninimo procese, SES SIRIUS AB viceprezidentas produkto vadybos klausimais Benny Norling akcentavo: „Šiuo metu ASTRA/SIRIUS palydovai leidžia matyti daugiau negu 100 raiškiosios televizijos kanalų.  94% šių kanalų Europoje palydovas transliuoja tiesiogiai. SIRIUS apima 100% Estijos, Lietuvos ir Latvijos kabelinės televizijos tinklų. Per ateinančius trejus metus daugiau negu 100 tūkstančių abonentų žiūrės raiškiąją televiziją.“

Seminaro „Skaitmeninė televizija, raiškioji televizija ir dar daugiau…“ Rygoje metu buvo aptartos šios temos: skaitmeninės palydovo transliacijos, raiškiosios ir trimatės (3D) televizijos plėtra. Seminarą organizavo palydovo operatorius SES SIRIUS AB, jame dalyvavo daugiau negu 50 šios srities specialistų iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos. 

Seminare dalyvavo SES ASTRA S.A. viceprezidentas ir generalinis direktorius rinkodaros klausimais, bei „Skaitmeninės Europos“ viceprezidentas Markus Fritz (Liuksemburgas), „Viasat Latvia“ vadovas Valts Ermansons (Latvija), Europos transliuotojų sąjungos (EBU) technikos direktoriaus pavaduotojas David Wood (Šveicarija), „Fox International Channels“ („National Geographic Channels“) direktorė veiklos klausimais Stephanie Holmes ir SONY vaizdo produktų vadybininkas Baltijos šalims Ingmārs Pavasars.

Apie SES SIRIUS AB

SES SIRIUS AB valdo ir eksploatuoja SIRIUS palydovo sistemą, kuri yra pirmaujanti palydovinė sistema Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse bei Centrinėje ir Rytų Europoje. Kompanija šiuose regionuose siūlo ekonomiškai naudingus sprendimus televizijos ir radijo transliacijų bei plačiajuostės radijo signalų sistemos paslaugoms. SIRIUS yra 5 laipsniais į rytus; tokia jo padėtis sąlygoja patikimą ryšį visoje Europoje. SES SIRIUS AB 90% priklauso SES ASTRA – vienam iš svarbiausių pasaulio palydovų operatorių, ir 10% – valstybės valdomai Švedijos Kosmoso Korporacijai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: