Jurgis Kairys apdovanotas už saugius meistriškus skrydžius ir naujų varžybų organizavimą  (0)

Europos parodomųjų skrydžių tarybos (angl. European Airshows Council, EAC) konferencijoje, vykusioje vasario 25-27 dienomis Belgijoje, Jurgiui Kairiui buvo įteiktas apdovanojimas už saugius meistriškus akrobatinių skrydžių pasirodymus ir naujų varžybų organizavimą.

Hasselto mieste vykusioje konferencijoje dalyvavo per 160 delegatų iš 26 šalių. Europos parodomųjų skrydžių programų organizatoriai, rengėjai ir vykdytojai, komentatoriai, saugumo inspektoriai, lakūnai ir kiti programų atlikėjai dalinosi patirtimi, aptarė bendrai aktualius klausimus. Iškiliausiems šios srities atstovams Europos parodomųjų skrydžių taryba skyrė nominacijas, tarp geriausiųjų – ir lietuvis lakūnas Jurgis Kairys.

„Toks tarptautinis pripažinimas mane nustebino. Dalyvaudamas varžybose ir parodomosiose programose sukaupiau daug patirties, kurią dabar galiu panaudoti pats kurdamas ir organizuodamas naujas varžybas“, – sako Jurgis Kairys. Jurgio Kairio akrobatinio skraidymo patirtis – 36-eri metai, per kuriuos laimėta daug pergalių Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatuose, „Breitling“ ir pasaulio „Grand Prix“ varžybų etapuose, dukart pelnytas „Grand Prix“ pasaulio čempiono titulas. Jurgis žinomas kaip lakūnas bandytojas ir konstruktorius, o pastaruoju metu garsėja ir kaip naujų akrobatinio skraidymo varžybų kūrėjas bei organizatorius.

Pagal Jurgio Kairio sukurtas taisykles „JK Aerobatic Formula“ 2009 m. Rumunijoje buvo surengtos pirmosios pasaulio akrobatinio skraidymo elito varžybos „FAI – World Elite Aerobatic Formula“. Šiemet planuojami du šių varžybų etapai, po kurių bus paskelbtas metų čempionas. „Pirmasis etapas turėtų vykti liepos 8-11 dienomis Mamaia kurorte Rumunijoje, antrasis – liepos 15-18 dienomis Rygoje, virš Dauguvos upės“, – pasakoja Jurgis. Jo teigimu, „FAI – World Elite Aerobatic Formula“ varžybų debiutas pernai buvo sėkmingas, pateisinęs ir žiūrovų, ir lakūnų bei organizatorių lūkesčius, todėl jos bus plečiamos rengiant daugiau etapų ir įtraukiant vis naujų šalių.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: