Kompiuterinių žaidimų nevengia ir senjorai, rodo tyrimas  (0)

Kompiuterinius žaidimus Lietuvoje žaidžia maždaug trečdalis šalies gyventojų, o šia pramoga nevengia mėgautis ir vyresnio amžiaus žmonės, rodo didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių telekomunikacijų bendrovės „TeliaSonera“ atlikto „Tendencijų tyrimo“ („Trend Report“) duomenys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrimo duomenimis, daugiau nei 29 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų skiria dalį laisvalaikio žaisdami žaidimus internetu, su draugais ar vieni. Gerokai dažniau tai daro vyrai – maždaug 38 proc. apklaustųjų. Tarp moterų yra 21,5 proc. kompiuterinių žaidimų mėgėjų. Aktyviausi iš apklaustųjų yra 18-25 metų amžiaus jaunuoliai – žaidimus žaidžia beveik 60 proc. jų. Tačiau prisėsti prie kompiuterio ir tokiu būdu leisti laisvalaikį yra linkę ir kiek daugiau nei penktadalis 36-50 metų amžiaus apklaustųjų bei 17 procentų 51-64 metų amžiaus tyrimo dalyvių. Apklausos duomenimis, kompiuteriniais žaidimais Lietuvoje mėgaujasi ir 7,6 proc. vyresnių nei 65-erių metų žmonių.

„Tendencijų tyrimo“ duomenimis, populiariausi šalyje yra individualūs žaidimai – juos renkasi 56,1 proc. kompiuterinių pramogų gerbėjų. Nedaug nuo jų atsilieka bendruomeniniai, internetu žaidžiami žaidimai – pastaruosius renkasi 31,1 proc. apklaustųjų. Itin didelis „tinklinių“ žaidimų populiarumas pastebimas tarp vyrų – juos renkasi daugiau nei 39 proc. stipriosios lyties atstovų ir tik maždaug 19 proc. apklaustų moterų.

Su išsamiais bendrovės „TeliaSonera“ Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Danijoje, Kazachstane ir Lietuvoje atlikto įmonių ir gyventojų tyrimo duomenimis galima susipažinti tinklapyje www.teo.lt, naujoje rubrikoje „Tyrimai ir tendencijos“. Šioje rubrikoje nuo šiol taip pat skelbiami įvairūs telekomunikacijų srities tyrimai: skaitmeninės televizijos „Interaktyvioji GALA“ klientų populiariausi kanalai – „GALA metrai“, duomenys apie interneto vartotojų įpročius Lietuvoje, taip pat nuorodos į kitus šios srities tyrimus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)