IF...Vilnius ir Dizaino savaitė: Inovacijos – tai ne tik technologijos  (0)

Tradiciškai gegužę vykstanti „Dizaino savaitė“ šiemet jungiasi su tarptautiniu Inovacijų festivaliu „IF Vilnius“. Šia bendra iniciatyva siekiama sudominti ne tik pramoninio dizaino srityje dirbančius verslininkus ir dizainerius, bet ir plačiąją visuomenę, kuriai bus pristatomos inovacijos kaip galimybė spręsti ekonomines, socialines ar miesto problemas.

Bendro Lietuvos inovacijų centro (LIC) ir Lietuvos dizaino forumo (LDF) įgyvendinamo projekto tikslas – atkreipti visuomenės, valdžios ir verslo atstovų dėmesį į kūrybiškumo ir partnerystės inovacinėje veikloje naudą.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2006-2008 m. vystydamos inovacinę veiklą bendradarbiavo beveik 45 proc. įmonių. Anot LIC direktoriaus Kastyčio Gečo, nors tai atrodo geras rodiklis, tačiau, palyginus su kitomis Europos valstybėmis, Lietuva atsilieka, ypač kuriant vietinės partnerystės projektus.

„Inovacijos – tai ne tik technologijos. Iš tiesų, šiandien inovacijų varomoji jėga – kūrybiškumas. Tačiau tam, kad kalbėtume apie sėkmės istorijas, svarbu bendradarbiavimas tarp verslo, mokslo ir meno. Todėl raginčiau aktyviai dalyvauti „IF..Vilnius ir Dizaino savaitės“ renginiuose  – įsitraukti į diskusijas, plėsti akiratį užmegzti naujus, ilgalaikius verslo, mokslo ir kūrybiškos visuomenės ryšius, kurti ir vystyti bendrus projektus“, - sako K. Gečas.

Pasak LDF direktoriaus Vytauto Gurevičiaus, mintis apie inovacijų ir dizaino sąsają kilo ne šiandien ir ne Lietuvoje – Europos Komisijos iniciatyvos „Pro INNO Europe“ remiamas Inovacijų Festivalis kartu su miestų dizaino savaitėmis jau rengtas Barselonoje (Ispanija), Lisabonoje (Portugalija), Kortryjke (Belgija), Milane (Italija), o rugsėjį vyks ir Taline.

„Bandymas ekonomiką pagrįsti tik pragmatiškais verslo vadybos, finansų, pramonės ir mokslo bendradarbiavimo skatinimo metodais patyrė fiasko. Praeinanti krizė išryškino kūrybiško požiūrio pranašumą prieš sustabarėjusius, aptingusius, apkerpėjusius ir įprastus santykius“, - sako LDF direktorius.

Inovacijų festivalis „IF…Vilnius ir Dizaino savaitė“ gegužės 7-14 d. sostinės žemėlapyje išryškins net keliasdešimt vietų, kuriose vyks seminarai, parodos, konkursai, renginiai ir netikėtos dizaino objektų ekspozicijos. Visa informacija apie festivalį bus pateikiama  tinklapyje innovationfestival.lt. Taip pat bus išleistas ir internete veiks interaktyvus „Dizaino žemėlapis“, kuriame bus pažymėtos visos renginių bei ekspozicijų vietos. Specialiai tam bus suteikta virš 50 UpCode barkodų, kuriuos nufotografavus mobiliuoju telefonu galima bus tiesiog gatvėje gauti informaciją internetu.

Festivalį pristatantis filmukas: http://www.youtube.com/watch?v=_5fsTcrWeRM

 

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: