„LG Electronics“ tyrimas: lietuvės neįsivaizduoja namų ruošos darbų be skalbimo mašinos  (0)

„LG Electronics“ pristatydama naująsias „6 Motion“ skalbimo mašinas atliko bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių tyrimą, kurio metu siekta sužinoti, kaip pasikeitė moters, kaip šeimininkės, vaidmuo bei namų ruošos įpročiai dvidešimt pirmajame amžiuje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrimas atskleidė, jog Lietuvos moterys (57 proc.) kiek rečiau nei latvės (61 proc.) ar estės (63 proc.) sutinka su teiginiu, jog „moteris yra pagrindinė namų šeimininkė“. Visgi, panašiai kaip ir kitose Baltijos šalyse, pusė moterų, kurios sutinka su šiuo teiginiu (49 proc.), pabrėžė, kad XXI amžiaus moteris yra daugiau nei tik namų šeimininkė. Daugiau nei pusė, 54 proc., Lietuvos moterų namų ruošos darbus atlieka pačios. 46 proc. apklaustųjų šiuos darbus dalijasi su šeimos nariais. Šie rezultatai nedaug skiriasi ir kitose Baltijos šalyse – namų ruošos darbus pačios atlieka 53 proc. latvių bei 64 proc. esčių. Įdomu, jog Lietuvoje, skirtingai nei Latvijoje ar Estijoje, namų ruošos darbų pasidalinimas labai mažai priklauso nuo moters amžiaus arba vaikų skaičiaus šeimoje. 38 proc. lietuvių moterų namų ruošos darbams skiria 3-4 valandas per savaitę, 29 proc. jų skiria 1 ar 2 valandas, tuo tarpu vos 13 proc. buities darbams skiria bent valandą per dieną (7 ir daugiau valandų per savaitę). Įdomu ir tai, jog iki 4 valandų per savaitę namų ruošai skiria didžioji dauguma tiek vaikų neturinčių (75 proc.), tiek vieną atžalą auginančių moterų (61 proc.). Tuo tarpu net 61 proc. du ar daugiau vaikų auginančių moterų šiems darbams skiria 5 ir daugiau valandų per savaitę. Tiek pat laiko namų ruošos darbams nudirbti dažniausiai reikia moterims, gyvenančioms kaimuose (47 proc.). Mėgstamiausi lietuvių namų ruošos darbai – skalbimas, kasdieninis apsipirkimas ir maisto ruošimas. Tuo tarpu labiausiai šalies moterys nemėgsta tualeto ir vonios valymo, taip pat langų plovimo ir drabužių lyginimo. Pastarąjį darbą kaip patį nemėgstamiausią įvardijo Latvijos ir Estijos gyventojos.

Anot lietuvių, šaldytuvai ir skalbimo mašinos yra naudingiausi buitinės technikos prietaisai – 51 proc. apklausoje dalyvavusių moterų teigė, kad jei artimiausiems dviem mėnesiams reiktų pasilikti tik vieną buitinės technikos prietaisą, jos rinktųsi šaldytuvą. 35 proc. apklaustųjų tokioje situacijoje rinktųsi skalbimo mašiną. Čia ypač išsiskiria du ir daugiau vaikų turinčios moterys – daugiau nei pusė jų – 59 proc. – neišsiverstų be skalbimo mašinos.

Tyrimą skelbianti kompanija „LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristatė naująsias „6 Motion“ skalbimo mašinas su pažangiomis „6 Motion“ bei „Inverter Direct Drive“ technologijomis, kurios užtikrina geresnę skalbimo kokybę, didelį skalbimo mašinos galingumą ir elektros energijos taupymą.

„Atsižvelgdama į vartotojų poreikius, LG pristato namų ruošą palengvinančius buitinius prietaisus. „Inverter Direct Drive“ ir „6 Motion“ technologijos suteikia LG skalbimo mašinoms technologinį pranašumą, kuris atsiskleidžia skalbiant tradiciniu vartymo ir penkiais papildomais rėžimais. Tuo tarpu patentuota LG garinimo technologija užtikrina nuodugnesnį, švelnesnį ir higienišką skalbimą“, – sakė  Young-ha Lee, „LG Electronics Home Appliance Company“ prezidentas ir vykdomasis direktorius.

Pažangi „6 Motion“ technologija su „vartymo kūliais“, „trynimo“, „filtravimo“, „šoninio supimo“, „žingsniavimo“ ir „siūbavimo“ nustatymais padidina skalbimo kokybę. Optimalus skalbimo mašinos vidinio būgno judėjimas parenkamas priklausomai nuo audinio tipo ir skalbimo rėžimo. „Trynimo“ nustatymas panaikina skalbimo miltelių ar kitų valymo priemonių likučius, leidžia kruopščiau išskalauti drabužius nei įprastinėse skalbyklėse. Tuo tarpu „filtravimo“ ar „šoninio supimo“ nustatymai išmirko drabužius lygiau ir žymiai geriau apsaugo vilnonį audinį.

Naujoji technologija „Inverter Direct Drive“ leidžia geriau kontroliuoti skalbimo mašinos sukimosi greitį, tikslų vidinio būgno judėjimą. Naudojant garinimo generatorių, LG „TrueSteam“ technologija įsiskverbia giliau į pluoštą. Taip užtikrindamas kruopštus, bet švelnus plovimas. Naujoji technologija leidžia nustatyti optimalią, iki 60 laipsnių, temperatūrą, kuri nepakenks audiniui ir drabužio formai skalbimo metu. Garinimo generatorius vandenį ir energiją naudoja labai taupiai. LG „TrueSteam“ technologija iš audinio pašalina alergenus, erkutes ir netgi dezinfekavimo priemonių likučius, taip apsaugo žmones, sergančius alergija ar turinčius jautrią odą. Dėl šių savybių „TrueSteam“ technologija įvertinta Britų alergijos instituto (angl. „British Allergy Foundation“) ir Amerikos astmos ir alergijos instituto (angl. „Asthma and Allergy Foundation of America“) sertifikatais.

LG skalbimo mašinos užtikrina maksimalią skalbimo kokybę nepriklausomai nuo skalbinių dydžio ar svorio. Tai itin aktualu šeimoms, skalbiančioms reguliariai ir dideliais kiekiais. Skirtingai nei įprastose skalbimo mašinose, technologija „Inverter Direct Drive“ leidžia atsisakyti variklio diržo ir skriemulio. Taip padidinamas stabilus veikimas, pašalinama vibracija ir skalbimo triukšmas. Naujiesiems LG skalbimo mašinų varikliams suteikiama dešimties metų garantiją.

„Inverter Direct Drive“ ir garinimo technologijų dėka LG skalbimo mašinos naudoja 30 proc. mažiau energijos, lyginant su įprastinėmis skalbyklėmis. Vertinant pagal ES energijos taupymo standartus, „LG 6 Motion“ yra vienos iš efektyviausių skalbimo mašinų rinkoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: