„Twitter“ vartotojai – vėl internetinių sukčių taikiklyje  (0)

Pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai populiarėjančio socialinio tinklo „Twitter“ vartotojai vėl atsidūrė internetinių sukčių akiratyje. Į juos nusitaikė naujos „phishing“ tipo atakos, kurios masindamos intriguojančio turinio žinutėmis išvilioja vartotojų duomenis, slaptažodžius ir net pinigus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Sparčiai augantis „Twitter“ populiarumas skatina internetinių sukčių atakas, nes tai suteikia galimybę apgauti didesnį kiekį patiklių žmonių. Masindami intriguojančiomis žinutėmis jie nepatyrusius, neatidžius tinklo narius nukreipia į kenkėjiškas svetaines, kuriose išviliojami naudingi asmeniniai ir finansiniai duomenys“ - teigė Jolanta Leškytė, ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovė.

Šiuo metu socialiniame tinkle „Twitter“ per žinutes (angl. direct messages) ir įrašus (angl. tweets) plinta nuorodos su tekstu: „You‘re on this vid!”, „Hah, i think i seen u on here“, „wow, you look different on here“ ir „rofl this you?“. Šios nuorodos yra „phishing“ tipo atakos, nukreipiančios į kenkėjiškus tinklalapius, kurių adresai prasideda– „http://videos“.

Anot J. Leškytės, vartotojai turėtų būti ypač atsargūs gavę tokio turinio žinutes ar pamatę jas bendrame įrašų sąraše. Tai lengviausias būdas sukčiams masiškai įsilaužti į vartotojų profilius, išvilioti banko sąskaitų duomenis ir pasisavinanti pinigus. „Twitter“ vartotojų prašoma imtis papildomų atsargumo priemonių. Pavyzdžiui, prieš spaudžiant siūlomas nuorodas ar įvedant savo duomenis patariama patikrinti informaciją apie siūlomas aplankyti svetaines. Didelė tikimybė, kad jos gali nukreipti į kenksmingus interneto tinklalapius. Tai pat patariama nuolatos atnaujinti antivirusines programas.

Pastebėjus ar įtariant, kad internetiniai sukčiai jau galėjo pasisavinti jūsų duomenis, siūloma nedelsiant pakeisti slaptažodį ne tik „Twitter“ svetainėje, bet ir visose kitose, kur tik jis buvo naudojamas. Taip pat derėtų perspėti draugus apie kenksmingas žinutes, kurios gali būti siunčiamos vartotojo vardu.

Apie „NOD Baltic“

Pažangius programinės įrangos sprendimus pristatanti bendrovė „NOD Baltic“ turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių kūrėjos ESET atstovavimo teises Lietuvoje bei šalyje siūlo antivirusinę programinę įrangą „NOD32”. Lietuvoje ESET saugumo sprendimus naudoja Ignalinos atominė elektrinė, LR kultūros ministerija, televizijos kanalas „LNK“, Kauno technologijos universitetas ir daugelis kitų kompanijų. „NOD Baltic” taip pat pristato pirmaujančios teksto atpažinimo sprendimų kūrėjos „ABBYY“ produktus, papildomas apsaugos priemones ir modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui.

Apie ESET

ESET sukurta antivirusinės įrangos sistema „NOD32“, pelniusi daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į „Deloitte“ sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), filialai veikia San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina), o atstovai – veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.com.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)