10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–11–20)  ()


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-11-20 10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–11–20)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1:
  Volkswagen patvirtino 34 milijardų eurų išlaidas planui tapti pasauliniu elektromobilių rinkos lyderiu

Didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas išleis šiuos pinigus iki 2022 metų elektromobiliams, autonomobiliams ir naujoms mobilumo paslaugoms.
„Planas patvirtintas, tad klojame pamatus Volkswagen tapimui elektrinių automobilių lyderiu iki 2025,” sakė kompanijos vykdantysis direktorius Matthias Mueller spaudos konferencijoje.

uk.reuters.com

2:
  Tesla pademonstravo elektrinį sunkvežimį ir atnaujintą sportinį automobilį (Video)

Tesla Motor generalinis direktorius Elonas Muskas Kalifornijoje pristatė elektrinį balninį vilkiką Tesla Semi, kuris bus išleistas 2019 metais bei antrąją Tesla Roadster seriją, kurią bus galima įsigyti 2020

slate.comtechnologijos.lt

3:
  Astronomai džiūgauja: rasta nauja Žemės dydžio planeta, kurioje galėtų glaustis gyvybė (Video)

Astronomai aptiko naują Žemės dydžio planetą, kuri yra palyginti arti mūsų Saulės sistemos.
Naujai atrastos planetos „Ross 128b“ savybės rodo, kad joje teoriškai galėtų būti palaikoma gyvybė.

planetary.orgtechnologijos.lt

4:
  Boston Dynamics roboto salto (Video)

Boston Dynamics kompanija paskelbė naują video su dviem kojomis vaikščiojančiu robotu Atlasu. Robotą, kuris jau moka lėtai kilnoti dėžes, kelti netvarką biure ir griūti nuo scenos, išmokė daryti salto. Ir Atlasui tai puikiai pavyksta!

youtube.comtechnologijos.lt

5:
  Pradėtas suaugusio žmogaus gydymas enetiniu redagavimu

Tyrėjai pirmą kartą suleido asmens kraują su genų redagavimo instrumentais, taip siekdami išgydyti sunkią paveldimą ligą. 44 metų amžiaus pacientui diagnozuotas retas metabolinis sutrikimas – Hunterio sindromas.
Hunterio sindromas atsiranda dėl tam tikrus cukrus skaidantį fermentą koduojančio geno mutacijos.
Suleidus injekciją, genetinio redagavimo įrankiai su pataisytą geno kopija nukeliauja į kepenis ir reikiamoje vietoje nukerpa ląstelių DNR. Ląstelės pažeidimą taiso, naudodamos pateiktą sveiką geno kopiją. Tokias ląsteles norima paversti trūkstamą fermentą gaminančiais fabrikėliais.
Bandymo rezultatai turėtų ryškėti po mėnesio, o nuspręsti dėl būdo efektyvumo bus galima po trijų mėnesių.

sciencemag.org




6:
  JK biudžete iki 2021 metų planuojamas autonomobilių pasirodymas

Britanijos finansų ministras Philipas Hammondas paskelbs 84 mln € finansavimą Dirbtiniam Intelektui ir planuoja bepiločius automobilius į JK gatves išleisti iki 2021 metų.
Hammondas paskelbs reguliavimo pakeitimus, kurie leis Britanijos autonomobilių pramonei – kurios vertė, vyriausybės vertinimu, iki 2035 metų bus £28 mlrd – į kelius išleisti mašinas jau po trijų metų.
„Kas nors pavadintų tai beatodairišku sprendimu, tačiau tikiu, kad turime priimti šias technologijas, jei norime, kad Britanija būtų ir kitos pramobės revoliucijos smaigalyje," sakė jis BBC.

phys.org

7:
  Ką reiškia dramblių trofėjų draudimas

Praėjus vos kelioms dienoms po to, kai JAV Žuvų ir laukinių gyvūnų tarnyba nusprendė atšaukti draudimą importuoti dramblių trofėjus iš Zimbabavės ir Zambijos, JAV Prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė planus tai pakeisti savo Twitter paskyroje.
Kai trečiadienį buvo paskelbtas draudimo importuoti dramblių trofėjus atšaukimas, tai sulaukė kritikos lavinos.
Prieš keletą metų, prezidentaujant Barackui Obamai, JAV Žuvų ir laukinių gyvūnų tarnyba uždraudė dramblių trofėjų importą iš tam tikrų šalių, nes išsiaiškino, kad medžioklė nepada rūšiai išlikti.

news.nationalgeographic.com

8:
  Mokslininkai tiria didžiausio pasaulyje purvo vulkano detales

Jo išsiveržimai gali padėti geriau suprasti masinius išmirimus.
2006 metų gegužę šiaurės rytinėje Javos salos dalyje esantis purvo vulkanas Lusi pradėjęs spjaudytis purvu, dujomis, vandeniu ir uolomis, nenurimsta iki šiol. Ekspertų teigimu, Liusi – didžiausias pasaulyje purvo vulkanas, dabar užimantis 7 km² plotą ir nuo 2006 privertęs išsikelti ~60 000 žmonių ir sukėlė >$4 mlrd ekonominių nuostolių.
Purvo vulkanų suaktyvėjimo priežastys nėra tiksliai žinomos, o jų atskleidimas galėtų padėti išsiaiškinti praeityje kilusius masinius išmirimus iš tokių purvo vulkanų besiveržusiomis nuodingomis dujomis.

scientificamerican.com

9:
  Vaikų mušimas susietas su elgesio problemų pagausėjimu

Vaikams, kuriuos tėvai mušė iki 5 metų amžiaus, sulaukus 6 ir 8 metų amžiaus, kyla daugiau elgesio problemų nei vaikams, kurie nebuvo mušami. Šiame tyrime naudotas statistinis metodas padėjo atmesti galimybę, kad toks rezultatas buvo dėl įvairių vaikų, tėvų ar namų aplinkos ypatybių – tai yra, toks rezultatas yra būtent mušimo rezultatas.

sciencedaily.com

10:
  Kinijoje į vandenį nuleistas pirmasis pasaulyje krovininis elektrolaivis

70,5 m ilgio laivu bus galima gabenti 2000 tonų. Vienu įkrovimu jis galės įveikti 80 km, ličio baterijų talpa — 2400 kWh. Tai atitinka 40 naujų elektromobilių akumuliatorių talpą. Krovininis elektrolaivis gali plaukti beveik 7 mazgų greičiu (12,8 km/h). „Kadangi laivas varomas elektriniu varikliu, jis visiškai neteršia aplinkos. Ši technologija greitai bus įdiegta į keleivinį vandens transportą ir inžineriniuose laivuose“, — pareiškė laivą sukūrusios kompanijos Hangzhou Modern Ship Design & Research Co vadovas Huang Jialin.

chinadaily.comtechnologijos.lt

wakelet.com

(9)
(2)
(7)

Komentarai ()

Susijusios žymos: