Jaunieji mokslininkai palaiko aukštojo mokslo reformą  (1)

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi ir išsakė savo poziciją dėl Aukštojo mokslo reformos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

aunieji mokslininkai, atsižvelgdami į aukštojo mokslo reformos būtinybę, džiaugiasi, jog Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti naująjį Mokslo ir studijų įstatymo projektą, kuris leidžia tikėtis teigiamų permainų.

Kaip teigia LJMS pirmininkė dr. Vilma Petrikaitė, „Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga remia progresyvias įstatymo nuostatas: šiuolaikines pasaulines tendencijas atitinkančią valstybinių universitetų ir institutų valdymo sistemos pertvarką, suteikiančią daugiau galių tarybai; konkursinio mokslo finansavimo įtvirtinimą ir Lietuvos mokslo tarybos reformą bei jos galių išplėtimą; aiškų vieno mokslinio laipsnio įtvirtinimą“.

Pripažindami, jog įstatymo projekte yra tobulintinų vietų, tačiau matydami grėsmingą dabartinę aukštojo mokslo būklę ir daugelį metų tebesitęsiančias neveiksmingas diskusijas dėl aukštojo mokslo reformos krypčių ir įvertindami pozityvias naujojo įstatymo projekto nuostatas, jaunieji mokslininkai paruošė rezoliuciją, kurioje apibendrino savo poziciją dėl reformos. Rezoliucijoje LJMS taryba ragina Lietuvos Respublikos Seimą neatidėliojant priimti Vyriausybės pateiktą Mokslo ir studijų įstatymo projektą ir pradėti esminę aukštojo mokslo sistemos pertvarką.

Susitikimo metu LJMS atstovai pateikė ministrui pasiūlymus, kaip galima patobulinti dabartinę mokslo sistemą. LJMS tarybos narė dr. Ainė Ramonaitė apgailestavo, kad pas mus mokslininkui dėl mažiausios smulkmenos tenka surinkti nemažai parašų, pereiti komplikuotas viešųjų pirkimų procedūras, kol galiausiai nelieka nei laiko, nei jėgų moksliniam darbui. Tuo tarpu pažangiose Vakarų šalyse mokslinio tyrimo vadovas tiesiogiai administruoja projekto lėšas.

LJMS atstovai mano, kad reikia skatinti Lietuvos doktorantus, sudarant sąlygas konkursiniam finansavimui, kurį galėtų panaudoti konferencijoms ir stažuotėms. Taip pat išreiškė nuomonę, kad privatus mokslinių tyrimų sektorius yra perspektyvus, todėl būtų naudinga sudaryti sąlygas jo plėtrai, siekiant išlaikyti jaunuosius tyrėjus mokslo sferoje, o taip pat pritraukti mokslininkus iš užsienio grįžti į Lietuvą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: