Netikėtas rekordas: brazilų vartininkas įmušė 100-ąjį įvartį (Video)  (11)

Neapsiriksime sakydami, jog futbolas yra sisteminis žaidimas, kuriame kiekvienas žaidėjas atlieka tam tikras funkcijas. Bene siauriausia funkcijų gama – vartininko. Jo pagrindinė užduotis, žinia, atrėminėti į jo komandos vartus siunčiamus kamuolius. Tačiau Pietų Amerikos vartininkai nuo seno garsėja išimtiniu egzotiškumu. O 37 m. vartų sargas iš Brazilijos Rodžerijo Seni (Rogério Ceni) tik ką pasiekė unikalų pasaulio rekordą – pelnė 100-ąjį įvartį per savo karjerą.

Sporto temomis rašome retokai: vis tik šis portalas – apie mokslą ir technologijas. Tačiau galbūt šis netikėtas rekordas iš sporto pasaulio skaitytojams pasirodys įdomus. Nes jis ne tik netipiškas, išeinantis iš stereotipinių sampratų, bet ir iliustruojantis, jog sistemose gali būti taisyklių išimčių. Galbūt kartais neprošal ir kitoks požiūris.

Rogério Ceni tapo pirmuoju vartininku pasaulyje, sugebėjusiu įmušti triženklį įvarčių skaičių. Beje, „jubiliejinėse ir rekordinėse“ rungtynėse jo pelnytas įvartis padėjo jo atstovaujamai „São Paulo“ komandai išplėšti pergalę, rezultatu 2-1.

„Nuostabus jausmas, – patvirtina rekordo autorius, beje, buvęs vienu iš trijų vartininkų čempioniškoje 2002 m. Brazilijos futbolo rinktinėje. – Kai esi vartininkas, į aikštę išeini mažiausiai galvodamas apie tai, kaip įmušti įvartį. Tačiau mačas susiklostė taip, kaip paslapčia norėjau – buvo paskirtas smūgis į vartus, kuris nulėmė mačo baigtį.“

Vartininkas R.Ceni dešinės kojos smūgiu pasiuntė kamuolį tiksliai į viršutinį dešinįjį vartų kampą. Tai buvo 56-asis įvartis jo karjeroje, pelnytas baudos smūgiu. Likusius 44 vartininkas sumušė nuo 11 m baudinių atžymos.

Tiesa, Pasaulio futbolo asociacija FIFA ginčija brazilų vartininko pelnytą įvarčių skaičių ir tvirtina, jog tokių R.Ceni įmušęs yra 98. Taip yra todėl, kad brazilas du įvarčius yra įmušęs neoficialiose draugiškose rungtynėse (vieną – 1998 m. prieš jungtinę „Santos“ ir „Flamengo“ vienuolikę, o antrą – 2000 m. parodomojo turo metu rungtynėse su Rusijos klubu „Uralan Elista“). Tačiau net ir FIFA skaičiavimu, R.Ceni yra rezultatyviausias vartininkas futbolo istorijoje.

Ką gi, būna ir taip :)

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)