Geriausia ateities prietaiso koncepcija tapo portatyvinis dėmių valymo įrenginys (Video)  (0)

Tarptautinio koncepcinių buitinių prietaisų dizaino konkurso „Electrolux Design Lab 2011“ nugalėtoju tapo portatyvinis dėmių valymo įrenginys. Bratislavos menų akademijos (Slovakija) studento Adrian Mankovecký sukurta koncepcija, atitinkanti išmaniojo mobilumo iššūkius, konkurse nurungė daugiau per 1300 projektų iš 50 šalių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis nedidelis taškinio poveikio prietaisas neigiamų jonų ir garų pagalba atšviežina audinį ir pašalina dėmes. Tereikia perskirti du prietaiso komponentus ir suspausti juos abipus audinio toje vietoje, kurioje yra dėmė ar kvapas, bei pasirinkti vieną iš keturių programų. Energiją mini valymo įrenginiui teikia cukraus kristalų baterija.

Konkurso žiuri, sudaryta iš žinomų architektų ir dizainerių buvo sužavėta slovako kūrybiškumo ir įžvalgos. „Portatyvinis dėmių valytuvas yra paremtas rimtomis vartotojų poreikių įžvalgomis ir yra ypatingai aktualus. Tai greito valymo įrenginys, kartu mažinantis poveikį aplinkai. Be to, jo naudojimas yra labai intuityvus. Taigi mes visi norėtume tokio prietaiso“, - sakė „Electrolux“ globalaus dizaino vyresnysis viceprezidentas Henrikas Otto.


Ši koncepcija, išsiskirianti nauju požiūriu į operatyvios drabužių priežiūros problemą ir jautrius audinius, H.Otto asmeniškai imponavo ir dėl savo panašumo į „Electrolux“ dizaino ikoną – belaidį dulkių siurblį „Ergorapido“.

Antroji konkurso vieta atiteko australo Enzo Kocak iš Monash Universiteto Melburne sukurtam prietaisui „Ribbon“ (Liet. kaspinas, juosta). Tai įrenginys, apjungiantis kaitlentės, šildytuvo ir šaldytuvo funkcijas. Jo unikali forma ir lankstumas leidžia jį apsukti apie indą, kuriame yra maistas arba gėrimas ir jį pašildyti (juodoji prietaiso pusė) ar atšaldyti (baltoji pusė). Jį patogiai galima suvynioti, pasiimti su savimi arba, tarpusavyje sujungus kelis segmentus, naudoti kaip kaitlentę.


Trečiąją vietą laimėjo naujazelandietės iš Massey Universiteto konkursui pateiktas smagus ir aplinkai draugiškas plaktuvas “Smoobo”. Į guminį kamuolį tereikia sudėti visas sudedamąsias dalis, gerai užsukti kamštelį ir pamėtyti, kad atšoktų į grindis ar sieną. Šokinėjimas aktyvuoja kinetines baterijas, kurios leidžia suktis mentelėms, sutrinti sudedamąsias dalis ir suplakti kokteilį. „Smoobo” paviršius yra nelygus, todėl žaidimas su juo itin smagus – niekada nežinai, į kurią pusę jis atšoks.

Interneto balsuotojų geriausia koncepcija buvo išrinkta buvo revoliucinga mikrobangų krosnelė „Onda“. Naudojant specialią pakuotę, jos vienas šonas įkišamas į prietaisą, kuris aktyvuoja mikrobangas, perduodamas per aliuminio foliją, kuria iš vidaus padengta pakuotė. Energijai generuoti naudojamos popierinės baterijos. Už šį Matthew Schwartzo Matthew Schwartz (California valstybinis universitetas, JAV) balsavo per 17 tūkst. internautų.


Finalas ir komisija

Tarptautinio koncepcinių buitinių prietaisų konkurso „Electrolux Design Lab 2011” finalas, kuriame varžėsi 8 geriausios koncepcijos, atrinktos iš 25, patekusių į pusfinalį, įvyko rugsėjo 7 d. Londone, konferencijos „Room - Home Intelligence metu. Įdomu ir tai, jog konkurse dalyvavo ir lietuvių dizaineriai - nors jų siūlomos koncepcijos finalo ir nepasiekė, tačiau novatoriškumu tikrai nenusileido kolegoms iš užsienio.

Žiuri nariais buvo danų dizainerė Cecilie Manz, įvairiais apdovanojimais įvertinti architektai Hayes ir James Slade ir “Electrolux” globalaus dizaino vyriausiasis viceprezidentas Henrik Otto."Žmonių pasirinkimo" prizą šiemet komisija skyrė portatyvinės kaitlentės koncepcijai "Onda Portable Microwave Oven " (autorius Matthew Schwartz, JAV). Ją iliustruojančią vizualizaciją galite pamatyti žemiau:


Išmanusis mobilumas

2011 m. „Electrolux Design Lab“ tema pakvietė įvairių šalių studentus kurti „išmaniuoju mobilumu“ paremtus buitinių prietaisų sprendimus, kurie vartotojams, taupantiems laiką ir tampantiems vis mobilesniais, padėtų laikyti ir gaminti maistą, prižiūrėti indus ir drabužius namuose ir už jų ribų. Pasirinkti šią temą konkurso organizatorius paskatino mažėjantis narių skaičius namų ūkiuose, ilgėjančios darbo valandos bei technologijų užtikrinamas didesnis mobilumas.

Electrolux Design Lab 2010

Praėjusių metų „Electrolux Design Lab“ konkursą, kurio iššūkis buvo 2050-aisiais beveik dvigubai sumažėsianti miestiečių gyvenamoji erdvė, laimėjo indo studento Peter Alwin sukurtas mikroindukcinis kaitintuvas „Sraigė“, prilimpantis tiesiai prie puodo, keptuvės ar puodelio ir kaitinantis jo turinį. Šis prietaisas ateityje galėtų pakeisti įprastas virykles, kaitlentes ar mikrobangų krosneles.

Apie praėjusių metų konkurso laimėtojus straipsnį galite rasti šiuo adresu.

Electrolux Design Lab

Įsteigtas 2003 m., „Electrolux Design Lab“ yra kasmetinis globalus dizaino konkursas industrinio dizaino studentams, kurie kviečiami pristatyti inovatyvias ateities buities prietaisų idėjas. Per visus ankstesnius metus Design Lab sulaukė tūkstančių dalyvių iš daugiau nei 100 šalių.

Kiekvienais metais konkursas turėdavo skirtingą temą:

  • „Vartotojų skatinami sprendimai“, Budapeštas, 2003.
  • „Ateities dizainas“, Niujorkas, 2004;
  • „Ateities dizainas“, Stokholmas, 2005;
  • „Dizainas sveikai mitybai“, Barselona, 2006;
  • „Žaliasis dizainas“ , Paryžius, 2007;
  • „Dizainas interneto kartai“, Ciurichas, 2008;
  • „Dizainas 90-iai metų į priekį“, Londonas, 2009;
  • „2-asis erdvės amžius“, 2011 Londonas.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (0)