Daugelis lietuvių pamiršta pailsinti sielą  (0)

Psichologai tvirtina, kad daug be poilsio dirbant gresia fizinis ir psichinis išsekimas. Be to, pervargus daroma klaidų, aplenkia naujos idėjos, pritrūksta racionalaus požiūrio į problemas. Tad visiems bent trumpam būtina sustoti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugeliui verslininkų, įmonių vadovų, o vis dažniau ir eiliniams darbuotojams net uždarius darbo kabineto duris nepavyksta pamiršti rūpesčių, neišspręstų problemų. Tačiau paskendus rutinoje nelengva rasti kūrybišką sprendimą, be to, neatitrūkstant nuo kasdienės veiklos atbunka žvilgsnis, todėl sunku objektyviai vertinti situaciją.

Kaimo turizmo sodybos savininkas, pirtininkas Nikolajus Aleksejevas sako, kad norint kitomis akimis pažvelgti į rengiamą projektą, verslo plėtrą ar sudėtingą problemą užtenka vos parai pakeisti aplinką. Pavyzdžiui, perkelti biurą ant ežero kranto. Kai pro langus stebi raibuliuojančių ežero bangelių ir saulės spindulių žaismę, matai raminamai mojančius meldus, o šalia židiny spragsi malkos, net įsisenėjusių įmonės rūpesčių sprendimai tarsi ateina savaime. O vakare pasilepinus pirtimi ir specialiomis vanojimo procedūromis energijos nestinga visą mėnesį.

„Mieste gyvenančius žmones įsukęs didžiulis tempas, per dieną jie gauna milžinišką kiekį informacijos, kurios pavargęs protas nepajėgia apdoroti ir tinkamai sudėlioti. Taip gyventi ir jaustis gerai labai sunku, jeigu bent kartais trumpam nesustoji. Jau vis daugiau žmonių supranta, kad pakeitus aplinką ir ištrūkus iš miesto triukšmo kelis kartus padidėja darbo našumas ir produktyvumas“, – įsitikinęs N.Aleksejevas.

Penkerius metus savo sodyboje priimdamas įvairių įmonių kolektyvus, ponas Nikolajus pastebėjo, kad čia posėdžiaudami, rengdami seminarus ir konferencijas žmonės bendrauja neįsitempę, nesusikaustę, neskuba, todėl ir idėjų gimsta daugiau nei oficialioje aplinkoje.

„Atvažiuoja ne tik dideli kolektyvai, bet ir keturių ar dešimties žmonių kompanijos aptarti darbo reikalų. Kai kurios bendrovės tokius išvažiuojamuosius posėdžius rengia kasmet. Atvyksta jau kaip į namus“, – džiaugiasi sodybos šeimininkas.

„Žmonės šiandien dažnai serga, juos kamuoja įvairios lėtinės ligos, nes pamirštama, kad reikia pailsinti ne tik kūną, bet ir sielą. O tam bene geriausiai tinka pirties procedūros. Kad žmogus gerai atsipalaiduotų, reikia jį vanoti 40 minučių ąžuolinėmis arba beržinėmis vantomis, – pasakoja pirtininkas.

Po tokių procedūrų N.Aleksejevas svečią visada pasveikina su gimtadieniu, nes žmogus būna tarsi naujai gimęs. Mat išprakaitavus atsiveria odos poros, o vanta padeda išvalyti visus nešvarumus iš kūno bei sielos.

„Išvanotas žmogus dažniausiai nieko nesako, tik šypsosi kaip kūdikis. Tačiau paskui dar visą mėnesį energija liejasi per kraštus, jis jaučiasi gyvybingas ir kupinas idėjų. Labai dažnai verslininkai prieš vykdami darbo reikalais į užsienį, likus trims keturioms valandoms iki skrydžio lėktuvu, užsuka pasimėgauti šia procedūra. Mat pastebi, kad atsipalaidavus pirtyje jiems kur kas geriau sekasi bendrauti, susikaupti, racionaliau galvoti“, – svečių pojūčius atskleidžia ponas Nikolajus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Veidas.lt
Veidas.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)