Labiausiai pervertintos profesijos  (11)

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad reklamos agentūros vadovas, kokį seriale „Mad Men“ vaidina Jonas Hammas, ar įtakingas brokerių agentūros veikėjas, kurį filme „Volstritas“ vaidina aktorius Michaelas Douglasas, turėtų būti kiekvieno svajonių profesija. Vis dėlto laikai keičiasi ir praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje patraukliomis buvusios profesijos šiandien nėra tokios žavingos, rašo portalas CNBC.

Karjeros tinklalapis CareerCast.com pristatė kasmetinį savo labiausiai pervertintų profesijų sąrašą. „Prastos perspektyvos ateities augimui, ilgos darbo valandos, stresas ir į rinką nuolat ateinantys nauji kandidatai apsunkina galimybes įsidarbinti daugelyje iš labiausiai pervertintų profesijų, - teigia šios internetinės svetainės atstovas Tony Lee.

Siūlome susipažinti su labiausiai pervertintomis 2012 metų profesijomis.

12. Psichologas
Vidutinis atlyginimas – 67,1 tūkst. JAV dolerių

„Vyrauja manymas, kad psichologas yra asmuo, kuris sėdi savo biure ir visą dieną klausosi žmonių problemų. Galvosite, ar tai gali būti sunku?“, - klausia T. Lee.
Tiesą sakant šis darbas yra gana sudėtingas. Pirmiausia, turite dirbti daug valandų, neretai naktimis ir savaitgaliais, nes didžioji dalis jūsų klientų įprastomis darbo valandomis patys dirba. Antra, jei nedirbate ligoninėje ar klinikoje, turėsite pasirūpinti savo rinkodara.

11. Renginių organizatorius
Vidutinis atlyginimas – 45,2 tūkst. JAV dolerių

Gali pasirodyti, kad planuoti vakarėlius ir vestuves yra nesibaigiantis linksmybių maratonas. Vis dėlto tai yra varginantis ir įtemptas darbas.

„Esate atsakingas už visas renginio detales, taigi jei vakarėlis nenusiseks dėl oro sąlygų ar maisto, kaltas būsite jūs“, - aiškina T. Lee.

Be to, ši profesija konkurencinga, tad reikės susitaikyti su palyginti mažu atlyginimu. Kadangi esate smulkiojo verslo savininkas, klientų ieškotis taip pat teks patiems.

10. Architektas
Vidutinis atlyginimas – 73,1 tūkst. JAV dolerių

Ši profesija gali pasirodyti patraukli ir visi mano, kad visą dieną tiesiog žaidžiate su modeliais. Tiesą sakant, tai varginantis darbas, kuriame teks padirbti nemažai viršvalandžių. Vis dėlto dėl JAV sprogusio nekilnojamojo turto burbulo nemažai architektų neteko darbo, nes rinkoje paprasčiausiai nebeliko jų paklausos. Panaši padėtis ir Lietuvoje. Pamažu atsigaunanti NT rinka viską vėl gali sugrąžinti į senas vėžes.

9. Fotožurnalistas
Vidutinis atlyginimas – 40,2 tūkst. JAV dolerių

Gali pasirodyti, kad nuolatinis buvimas fronto linijoje, svarbaus įvykio vietoje ar tiesiog fotografuoti Lindsay Lohan yra jaudinanti profesija, tačiau, pasak T. Lee, didžioji dalis šio suvokimo yra paremta kino filmais ir televizijos laidomis.

Realybėje ši profesija gali būti labai pavojinga, nes nuolatos turite kovoti su savo konkurentais dėl geresnio kadro, be to, užmokestis nėra jau toks didelis. „Skamba šauniai, tačiau realybėje viskas yra kur kas sunkiau nei atrodo“, - sako CareerCast.com autorius.

8. Skrydžių palydovai
Vidutinis atlyginimas – 38,1 tūkst. JAV dolerių

„Buvimas skrydžių palydovu reikalauja kur kas daugiau nei manymas, kad ši patraukli profesija leis jums keliauti po visą pasaulį“, - perspėja T. Lee.

Augant degalų kainoms dauguma oro linijų bendrovių mažina savo etatus ir tai esamiems skrydžių palydovams negarantuoja saugios ateities. Jie turi atlikti tą patį darbą, tačiau tam jie turi mažiau kolegų nei prieš kelis metus.

7. Viešųjų ryšių vadybininkai
Vidutinis atlyginimas – 92,1 tūkst. JAV dolerių

Viešieji ryšiai tapo viena populiariausių profesijų tarp studentų. T. Lee teigia: „Dauguma jaunuolių galvoja, kad viešieji ryšiai bus vien malonumai“.

„Tačiau jie nesuvokia streso lygio. Esate atsakingas už renginius. Turite paskelbti pasauliui apie naujų produktų pristatymus. Jei jums nepavyks, negalėsite nieko pakeisti, - aiškina jis. – Be to, darbų apimtis yra tikrai didelė, todėl turėsite skirti nemažai laiko.“

Be viso to esate priklausomas nuo žiniasklaidos malonės, turite įkalbinėti žurnalistus rašyti apie jūsų klientus ir rodyti juos per televiziją. Taip pat esate priklausomas nuo savo klientų malonės.

6. Teisininkas
Vidutinis atlyginimas – 112,7 tūkst. JAV dolerių

„Manoma, kad būnant teisininku viskas klostosi kuo puikiausiai“, - pasakoja T. Lee. Tiesą sakant, teisininkų profesija smarkiai nukentėjo dėl ekonominės recesijos. „Tapę teisės studentais nesitikite, kad 70-80 valandų per savaitę praleisite skaitydami sutartis“, - įspėjo jis.

5. Chirurgas
Vidutinis atlyginimas – 305 tūkst. JAV dolerių

Kitą kartą, kai pažįstama jums pasigirs, kad jos sūnus yra chirurgas, žinosite, kad tai nėra jau taip patrauklu. Chirurgo darbas visuomet buvo įtemptas, ilgą laiką turite dirbti stovėdamas, pacientų gyvybės yra jūsų rankose ir visuomet turite būti pasirengęs padėti.

4. Biržos makleris
Vidutinis atlyginimas – 70,4 tūkst. JAV dolerių

Finansų krizė parodė, kad biržos maklerių darbas iš tiesų yra labai įtemptas, konkurencingas ir bjaurus. Viena vertus galite uždirbti didžiulę sumą pinigų, tačiau taip pat rizikuojate prarasti milijonus. Darbuotojų atleidimai praūžė šioje rinkoje, o tie, kuriems pasisekė išlaikyti savo pozicijas, dabar susiduria su griežtesne kontrole ir reikalavimais.

3. Komercinių oro linijų pilotas
Vidutinis atlyginimas – 103,1 tūkst. JAV dolerių

Be abejo gali pasirodyti, kad skrosti debesis ir keliauti po pasaulį yra šaunu, bet oro linijų rinkai smarkiai pakenkė išlaidų mažinimas. Šalia to, kad turi rūpintis keleivių saugumu, saugotis terorizmo ir blogų oro sąlygų, dauguma lėktuvų pilotų šiandien kenčia dėl sumažintų atlyginimų.

„Šiandien lėktuvų pilotai turi kur kas daugiau rūpesčių nei vien tik rūpintis tuo, kaip saugiai atskristi į numatytą vietą“, - teigia T. Lee.

2. Vyresnieji įmonių vadovai
Vidutinis atlyginimas – 166,1 tūkst. JAV dolerių

„Daugelis galvoja, kad dirbant šį darbą tereikia kasdien skraidyti įmonių lėktuvais ir pietauti ištaigiame restorane, - kalba T. Lee. – Tačiau reali vadovų programa yra ta, kad esate atsakingas už kiekvieno kompanijos darbuotojo karjerą ir gyvenimus. Bet koks blogas sprendimas kris ant jūsų pečių. Be to, jei kompanijos akcijomis prekiaujama akcijų biržoje, būsite atsakingas ir akcininkams.“

Šios profesijos atstovai visuomet susiduria su įtampa sėkmingai vykdyti veiklą ir įgyvendinti biudžeto tikslus, tačiau ekonominio nuosmukio laikais ši įtampa išauga pastebimai.

1. Reklamos agentūros vadovas
Vidutinis atlyginimas – 64,1 tūkst. JAV dolerių

Televizijos seriale aktorius Jonas Hammas leidžia suprasti, kad reklamos agentūrų vadovų darbas yra vien tik malonumas, tačiau realybėje reklamos sritis yra labai įtemptas ir daug pastangų reikalaujantis verslas. T. Lee teigimu, šis darbas tai ne vien tik taisyklingas viskio taurės laikymas ir patrauklių moterų viliojimas.

„Galite manyti, kad tai labai šaunus darbas, tačiau, tiesą sakant, ši profesija yra labai pervertinta“, - konstatavo T. Lee.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)