Didėjanti Kinijos kariuomenė gąsdina ir kaimynus, ir JAV  (7)

Kinijos karinės išlaidos vis auga, o šis intensyvumas erzina šios Azijos valstybės kaimynus, taip pat ir JAV, kuri atvirai susirūpinusi ilgalaikiais Kinijos ketinimais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Anot washingtonpost.com, tikslios išlaidos Kinijos kariuomenei nežinomos, nes lėšos, skiriamos Liaudies išlaisvinimo armijai, nėra skaidrios. Tarptautinių tyrimų duomenimis, Kinijos karinės išlaidos padidėjo nuo 20 milijardų 2002-iais iki 120 milijardų pernai. JAV savo kariuomenei išleidžia keturis kartus daugiau, tačiau teigiama, kad Kinija 2035 metais savo išlaidomis ketina pranokti JAV.

Išaugusios išlaidos sudarė galimybę armijai pradėti modernizavimo programą, įsigyti ilgo nuotolio raketas, du naujus naikintuvus, eksperimentinį lėktuvą, restauruotą sovietmečio laikų lėktuvnešį, išplėsti kosminę programą, kuri apima Kinijos palydovinės navigacijos tinklą. Liaudies išlaisvinimo armija taip pat pradėjo ilgalaikę kampaniją, siekdama pagerinti žemės, jūrų ir oro karinių pajėgų sąveiką.

Kai kurie kritikai ir skeptiškai nusiteikusios Kinijos kaimynės sunerimusios. Jų teigimu, Kinijos kariuomenė stiprinama siekiant išreikšti tvirtesnę poziciją dėl ginčyjamų salų Pietų Kinijos jūroje.

Karinis augimas keičia ir JAV gynybos planus – iš Irako ir Afganistano pajėgos perkeliamos į Azijos-Ramiojo vandenyno regioną. Augimas taip pat suneramino Japoniją ir kai kurias pietryčių Azijos šalis, jos buvo priverstos siekti JAV paramos. Tuo metu Kinijos diplomatai JAV pareiškė, kad ši kišasi į regioninį konfliktą.

Kariuomenė – šalies raumenys

Kinijos generolas Luo Yuanas tikina, kad pašaliečiai neturėtų būti susirūpinę dėl Kinijos kariuomenės augimo. Pasak jo, augančios išlaidos gynybai yra Kinijos sparčiai augančios ekonomikos atspindys, be to, šalis daug metų į kariuomenę neturėjo galimybių investuoti ir šį atsilikimą nori pasivyti.

„Tiesą sakant, mūsų greitas augimas yra kaip kompensacija už praeitį. Antra, mūsų karinis biudžetas išaugo dėl padidėjusių grėsmių Kinijai, tradicinių ir netradicinių. Daug mūsų žemių yra užėmusios kitos šalys. Mes taip pat esame viena pasaulio šalių, turinčių daug kaimynių“, – sakė generolas.

Anot jo, kylant ekonomikai, jos reformos vaisiais mėgaujasi visi šalies sektoriai, ne išimtis ir ginkluotosios pajėgos.

„Svarbu, kad žmogus augintų ne tik savo kaulus, bet ir raumenis. Kariuomenė ir yra tie raumenys“, – sakė Luo Yuoanas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)