Net ir Olimpinis komitetas kapituliavo prieš „žolę“: sportininkams bus leidžiama vartoti kanapes  ()

Sportininkai jau visai netrukus už kanabidiolio naudojimą nebus diskvalifikuojami iš varžybų, po to, kai Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA - The World Anti-Doping Agency) įgyvendins naujus reglamentus. Taisyklės įsigalios nuo 2018 m. Sausio 1 d., prieš pat olimpines žiemos žaidynes Pietų Korėjoje, bei iš sąrašo visiškai pašalins kanabidiolį, dar žinomą, kaip CBD, vieną iš dažniausiai aptinkamų kanabinoidų kanapėse.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1998 m. Žiemos olimpinėse žaidynėse Japonijoje snieglentininkas Rossas Rebagliatis tapo aukso medalio laimėtoju. Tačiau Kanados istorijoje jis pasižymėjo, kaip pirmasis sportininkas, kurio medalis buvo atimtas už teigiamą kanapių testą. Laimei, Rebagliačio medalis buvo jam grąžintas, kai buvo atrasta, kad kanapių sudedamosios dalys nebuvo įtrauktos į draudžiamų dopingo medžiagų sąrašą.

Olimpinis komitetas 1999 m. oficialiai uždraudė kanapes. Vienas iš pagrindinių teiginių buvo tai, jog jokios medžiagos negali pažeisti sporto dvasios, bei tai, jog ši medžiaga pasaulyje yra draudžiama, o tai kertasi su moralinėmis vertybėmis.

Dar 2013 m. WADA išplėtė savo politiką dėl kanapių vartojimo, padidindama priimtiną THC kiekį kraujyje iki 150 ng/ml. Tai yra dešimt kartų daugiau už ankstesnę ribą. Šis pasiūlymas, kuris buvo parengtas prieš 2016 m. Rio olimpines žaidynes, buvo patenkintas. Iš tikrųjų tai leido sportininkams vartoti kanapes prieš ir po, bet ne per olimpines žaidynes.

Pasak WADA, kanapės gali gerinti sportininkų rezultatus. Agentūra pripažįsta, kad CBD pasižymi gebėjimu mažinti raumenų skausmą po treniruotės, taip pat mažinti nerimą. Tačiau kanapių naudojimas gali rezultatus ir pabloginti. WADA perspėja, kad kanapės gali sukelti pavojų sveikatai. Padidėjęs širdies pulsas didina širdies priepuolio tikimybę, o liūdna paranoja gali neigiamai paveikti sportininko veiklos rezultatus.

Vienas iš tokių atletų yra olimpinis plaukikas Maiklas Fredas Felpsas, daugkartinis pasaulio ir olimpinis čempionas bei rekordininkas, kuris taip pat tvirtina reguliariai naudojęs kanapes. Ir jis tikrai nėra vienas. Usain Bolt, Jamie Anderson, Ross Rebagliati ir daug kitų sportininkų papildo šį sąrašą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Nerijus Vitkauskas
(17)
(0)
(17)

Komentarai ()