Vietos, kurias verta aplankyti prieš joms išnykstant  (4)

Britų dienraštis „The Guardian“ pateikė sąrašą D. Britanijos ir Airijos vietų, kurias norint pamatyti reiktų paskubėti. Dėl žmonių veiklos ar aplinkos pokyčių už kurio laiko jos paprasčiausia gali išnykti.

Adriano siena Didžiojoje Britanijoje pastatyta 122-125 metais ir buvo labiausiai įtvirtinta Romos imperijos pasienio atkarpa. Didžiausią grėsmę sienos likučiams kelia turistai. Nors 2003 metais maršrutas keliautojams parengtas palei sieną, dauguma turistų eina jos viršumi. Per penkerius metus Adriano siena tapo turbūt vienu iš populiariausių šalies pėsčiųjų takų.

Į UNESCO paveldo sąrašą įrašytam Taros kalnui Airijoje pavojų kelia 2010-aisiais planuojamas atidaryti greitkelis M3. Pasak legendų, Taros kalnas buvo keltų valdovų gyvenamoji vieta.

Šiandien labiausiai dėl Robino Hudo legendos žinoma Šervudo giria tėra liekana kažkada didžiulius plotus užėmusių ir per keletą grafysčių besitęsusių miškų. Dalis buvo iškirsta dėl medienos poreikių, dalis - dėl žemės ūkio ir pramonės vystymosi bei prastos apsaugos.

Žibučių miškai Rytų Anglijoje pavasarį vis dar žavi gausybe gėlių, tačiau kiekvienais metais jų mažėja. Dėl visuotinio atšilimo pavasaris ateina vis anksčiau, todėl žibutės nespėja pribręsti ir išmėtyti sėklų.

Į UNESCO paveldo sąrašą įrašytam Pietų D. Britanijos pajūrio ruožui, kuris yra svarbi paukščių perėjimo vieta, grasina 2007 metais iš tanklaivio išsiveržusi nafta.

Newborough miškas Velse yra vienas iš svarbiausių draustinių, kuriame gyvena raudonosios voverės. Jei pavyks įgyvendinti planus šiose vietose atkurti smėlio kopas ir bus iškirsti visi medžiai, raudonosios voverės išnyks.

Londono Taueriui grasina kylantis Temzės vanduo. Kai upė išsilies iš savo krantų, pavojuje atsidurs ne vienas pakrantėje esantis D. Britanijos istorinis paminklas, o didžiausia grėsmė kyla Londono bokštui.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: