Pasauliniame kompiuterinės grafikos konkurse "NVArt" lietuvis užėmė pirmąją vietą  (12)

Balandžio 28 dieną paskelbti portalo "CGSociety" ir vaizdo plokščių gamintojo "NVidia" surengto ketvirtojo pasaulinio kompiuterinės grafikos konkurso "NVArt" laimėtojai. Malonu, kad pirmoji vieta paskirta panevėžiečiui (bet gyvenančiam Vilniuje) Gediminui Pranckevičiui.

Konkurso metu menininkai turėjo įgyvendinti savo vaizduotės vizijas lenkų dailininko siurrealisto Jacek'o Yerka stiliumi. Jiems užduotį pavyko įvykdyti puikiu lygiu - iš viso buvo atsiųsta 400 kūrinių iš 65 pasaulio šalių. "Kai mes paskelbėme šio ketvirtojo 'NVArt' konkurso temą, mes nebuvome įsitikinę sprendimo tinkamumu. Mes nuogąstavome, kad tema gali per daug riboti laisvę vien dėl reikalavimo sukurti siurrealistinio stiliaus kūrinį dabartinio šio žanro meistro Jacek'o Yerka stiliumi. Tačiau mes klydome - šis konkurso rezultatai yra vieni įspūdingiausių iš mums matytų, o iš dalyvių sulaukėme didelio susižavėjimo. Vienas jų netgi atsiuntė senamadišką šratinuku rašytą popierinį laišką, girdamas temą ir teigdamas, kad jam tai buvo fantastiška patirtis, kurią jis mielai pakartotų", pasakoja portalo "CGSociety" prezidentas Mark'as Snoswell'as.

Pirmoji vieta pripažinta lietuviui vilniečiui kompiuterinės grafikos specialistui Gediminui Pranckevičiui už kūrinį pavadinimu "Time" ("Laikas"). "Aš labai laimingas ir dėkingas už šią iš jūsų gautą nuostabią Velykų dovaną! Konkursui artėjant į pabaigą, aš pradėjau suvokti, kad aš vėl nesugėbėjau rasti LAIKO sukurti kažką naujo. Aš užsirakinau savo namuose, išjungiau telefoną ir beveik be miego dirbau tris paras. Tai akivaizdžiai atspindi kūrybinio proceso metu vyravusią mano nuotaiką", vėliau pasakojo lietuvis.

"Šis darbas įkūnija pačią konkurso esmę. Menininkas išliko įkvėptas ir ištikimas temai ir tuo pačiu savo pastangas, pasitelkdamas paprastumą, pastūmėjo toliau, į paslapties erdvę. Nuostabus darbas, žiūrovui paliekantis begalę galimybių, peržengiančių mūsų pradinį, siurrealų įspūdį", komentavo vienas vertintojų,  kompanijos "Oddworld Inhabitants" prezidentas Lorne Lanning'as. "Labiausiai man patiko puikios vandens spalvos ir nuotaika. Tai taip gerai suveikia dėl dešinėje pusėje esančių medinių detalių 'šilto' kontrasto. Be to, kompozicija labai gerai subalansuota. Tačiau mano akis labiausiai vilioja būtent vanduo. Kiekvieną kartą man pažvelgus į šiame paveiksle išskirtas smulkias detales, mano žvilgsnis vėl nukrypsta atgal į vandenį ir nusklendžia į jo ramią gilumą", komentavo kitas vertintojas menininkas Tim'as Borgmann'as.

Antrąją vietą konkurse laimėjo mūsų kaimynas iš Gdansko (Lenkija) Marcin Jakubowski su darbu "A hunger after a thousand year nap" ("Alkis po tūkstančio metų pogulio"). Trečioji vieta paskirta Sofijoje gyvenančiam bulgarui Petar Petrov už darbą "Glasses" ("Akiniai").

Daugiau autoriaus darbų galite išvysti jo asmeninėje svetainėje www.imperioli.lt

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (12)