Pasaulio pabaiga pagal vikingus: žmonijai liko mažiau nei 100 dienų  (14)

Remiantis dar viena pasaulio pabaigos pranašyste, ji žmoniją ištiks po mažiau nei šimto dienų – 2014 m. vasario 22 -ąją. Taip skelbia vikingų legenda, kurioje sakoma, kad tądien dievas Odinas bus nužudytas vilko Fenriro, praneša „Dailymail.co.uk“.


Vikingų legendoje skelbiama, kad Dievas Heimdallras papūs senovės instrumentą, vadinamą „Ragnaroku“. Tai, pasak legendos, turėtų būti padaryta likus šimtui dienų iki pasaulio pabaigos.

„Ragnarokas“ reiškia „Dievų bausmė“. Vikingai tikėjo, kad prieš apokalipsę viena paskui kitą seks trys žiemos be vasarų tarp jų. Esą pasaulyje dings moralė ir prasidės kovos, o tai praneš apie artėjančią pasaulio pabaigą.

Pasak legendos, vilkas Skollas prarys saulę, jo brolis Hatis – mėnulį, taip paskatindamas žvaigždes išnykti iš dangaus ir Žemė bus nublokšta į amžiną tamsą. Skandinavų mitologijos ekspertai skelbia, kad tai įvyks 2014 m. vasario 22 dieną.

Pagal legendą, Žemėje turėtų kilti milžiniški žemės drebėjimai, jūra – išeiti iš krantų, o dangus turėtų būti užnuodytas mirtinais nuodais.

Rago garsas turėtų Odino sūnus pakviesti į mūšio lauką, kur Odinas galiausiai bus nužudytas. Po jo mirties, Žemė bus priversta pasinerti į jūrą. Po to susidarys sąlygos naujam utopiniam pasauliui, kur žmonija gyvens turėdama nesibaigiančius išteklius. Legendoje taip pat sakoma, kad prieš pasaulio pabaigą turėtų išnykti visos ribos.
Aut. teisės: 15min.lt
(19)
(2)
(2)

Komentarai (14)