Astrobiologas NASA padavė į teismą: tikina, kad tai – ne akmuo, o gyvas organizmas  (2)

Sausio 8 marsaeigis „Opportunity“ ant Marso paviršiaus nufotografavo keistai čia atsiradusį akmenį, kurį, manoma, netyčia pats ir atgabeno. Tačiau astrobiologas dr. Rhawnas Josephas nesutinka su išvada, kad marsaeigio nufotografuotas objektas yra akmuo ir NASA padavė į teismą. Maža to, mokslininkas tvirtina, kad objektas gali būti gyvas organizmas ir nurodė jo rūšį.

Astrobiologas NASA ir jos administratorių Charlesą Boldeną užsipuolė todėl, kad nori paraginti kosmoso agentūrą atidžiau pažvelgti į objektą. Pirmadienį NASA pateiktame ieškinyje raginama „iš arčiau nufotografuoti ir išsamiau moksliškai įvertinti galimai biologinį organizmą“.

Nors mokslininkai buvo sugluminti, NASA objektą identifikavo kaip akmenį, kuris netikėtai pasitaikė marsaeigio kelyje.

„Mes į akmenį pasižiūrėjome pro mikroskopą: akivaizdu, kad tai – tik akmuo“, – sakė marsaeigio tyrėjas Steve'as Squyresas per „Opportunity“ dešimtmečio Marse sukakties minėjimą.

O R. Josephas įsitikinęs, kad objektas yra labai panašus į grybą, kuris primena apotecį – kerpių ir aukšliagrybių vaisiakūnį.

Mokslininkas taip pat teigia, kad objektas jau buvo matomas ir anksčiau NASA išplatintoje nuotraukoje. Siekdamas tai įrodyti tinklalapyje cosmology.com mokslininkas išspausdino padidintą nuotraukos versiją.

„Opportunity“ tyrėjas S.Squyresas pateikė dvi akmens atsiradimo versijas: baltą su raudona dėme viduryje akmenį galėjo atkelti pats marsaeigis, kuris riedėjo gruoblėtu planetos paviršiumi, arba akmuo galėjo atsirasti po meteorito smūgio.

NASA tyrėjo teigimu, nieko panašaus Marse iki šiol aptikta nebuvo. Akmenyje yra labai didelė sieros koncentracija ir dvigubai daugiau mangano nei iki šiol tirtuose Marso objektuose.

Aut. teisės: 15min.lt

(18)
(0)
(5)

Komentarai (2)

Visi šio ciklo įrašai