Britai mobiliųjų telefonų poveikį sveikatai stebės 30 metų (7)

2010-04-25

Didžiosios Britanijos mokslininkai pradėjo didžiausio pasaulyje masto tyrimą dėl mobiliųjų telefonų poveikio žmonių sveikatai, praneša BBC. Tyrime dalyvaus 250 tūkst. žmonių iš penkių Europos šalių – Didžiosios Britanijos, Danijos, Nyderlandų, Suomijos ir Švedijos. Mokslininkai ketina 20–30 metų stebėti mobiliaisiais telefonais besinaudojančius žmones.

Mokslinio darbo metu specialistai ketina vertinti, kokį poveikį sveikatai daro ilgalaikis naudojimasis mobiliaisiais telefonais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas kai kurių smegenų ir odos vėžio formoms, o taip pat tokiems simptomams, kaip galvos skausmas, spengimas ar šnypštimas ausyse, depresija ir miego sutrikimai. Be mobiliųjų telefonų, mokslininkai ketina ištirti ir belaidžio interneto, radiotelefonų, vaikiškų racijų poveikį, kad galėtų įvertinti elektromagnetines bangas skleidžiančių prietaisų naudojimo riziką.

Ankstesnių panašių tyrimų metu buvo gauta prieštaringų duomenų. Vienas iš naujojo tyrimo organizatorių Lawrie`o Challiso teigia, jog daugelis tyrimų rodo, kad mobilieji telefonai nesukelia vėžio. Neseniai Kopenhagos vėžio epidemiologijos instituto darbuotojai, ištyrę beveik 60 tūkst. smegenų vėžio atvejų, padarė išvadą, kad Šiaurės Europoje plačiai naudojami mobilieji telefonai neturėjo jokios įtakos vėžio susirgimų dažniui. Tačiau yra ir šio požiūrio kritikų, manančių, kad Danijos mokslininkų atliktas tyrimas yra nepatikimas. Taip pat yra gauta ir priešingų rezultatų, kurių autoriai teigia, kad mobiliųjų telefonų naudojimas maždaug po 10 metų ženkliai padidina smegenų auglių susidarymo tikimybę. Tikimasi, kad naujoji studija leis išspręsti šiuos nesutapimus, nežiūrint į tai, kad preliminarių duomenų teks laukti ne mažiau kaip dešimtmetį.

Aut. teisės: lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)