Konkurso kūrybingiems Lietuvos vaikams prizas – jų vardu pavadintas tikras kosminis palydovas (1)

2011-09-05

Rugsėjo 1 d. Lietuvoje prasidėjo iki lapkričio 15 d. truksiantis vaikų piešinių konkursas, kurio nugalėtojo vardas bus suteiktas į kosmosą paleidžiamam vienam iš mažiausių 27 „Galileo“ programos palydovų. Piešinių konkurse kviečiami dalyvauti Lietuvoje gyvenantys 9–11 metų vaikai. Norėdamas dalyvauti konkurse, vaikas turi pateikti vieną piešinį tema „Kosmosas ir aeronautika“.

Piešinyje gali būti pavaizduota visa, kas, vaiko manymu, egzistuoja kosmose ar yra su juo susiję, pavyzdžiui, žvaigždės, raketos, planetos, palydovai ir t. t. Vaikai raginami nevaržyti savo vaizduotės ir naudoti kokias tik nori piešimo, tapymo ir spalvinimo priemones bei būdus. Piešinius galima pateikti juos nuskenavus arba nufotografavus ir įkėlus į konkurso svetainę http://www.galileocontest.eu/lt/competition.

Konkurso laimėtoją Lietuvoje išrinks nacionalinė vertinimo komisija, kurią sudaro kompozitorė, atlikėja, „Tele bim-bam“ darželio savininkė Neringa Čereškevičienė, grafikas, vaikų knygų iliustratorius, rašytojas Kęstutis Kasparavičius, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ir Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

„Tai įdomus konkursas, skatinantis vaikus kurti laisvai, kadangi būdai ir priemonės piešti – neribojamos, o erdvė saviraiškai – didžiulė, juk piešiama tai, kas nutolę nuo mūsų tūkstančius ir milijonus kilometrų, o dažnai ir nematoma plika akimi. Taip pat konkursas turėtų sužadinti vaikų domėjimąsi kosmosu – dangaus kūnais, reiškiniais, palydovais ir kt.“, – sako vienas iš komisijos narių V. Tomkus.

Ministras E. Masiulis pabrėžia, jog ir apdovanojimas unikalus: „Iki šiol dangaus kūnams buvo suteikti tik lietuviškų miestų pavadinimai ar garsesnių žmonių, pavyzdžiui, M. K. Čiurlionio, pavardės, o šįkart „Galileo“ palydovui bus suteiktas paprasto jaunojo Lietuvos piliečio vardas“.

Toks piešinių konkursas šiais metais vyksta visose Europos Sąjungos valstybėse, o Belgijoje ir Bulgarijoje jau įvyko.

Laimėtojas, kurio vardu bus pavadintas vienas iš palydovų, bus paskelbtas 2012 m. sausį apdovanojimų ceremonijos metu. Jam bus įteiktas pažymėjimas ir prizas, simbolizuojantis tikrą palydovą.

„Galileo“ programa

„Galileo“ programa yra nepriklausoma Europos palydovinės navigacijos sistema. Programos metu į kosmosą bus paleisti mažiausiai 27 palydovai, užtikrinsiantys Europos pirmavimą su kosmosu susijusių technologijų srityje. „Galileo“ programa taip pat suteiks galimybę Europai naudotis palydovinės navigacijos signalais nepriklausomai nuo JAV GPS sistemos. Palydovų sistema bus naudojama daugelyje sričių, įskaitant transporto valdymą ir mobiliųjų telefonų taikomąsias programas.

„Galileo“ programos palydovus numatyta pradėti leisti etapais nuo 2011 m., kol bus sudarytas visas žvaigždynas.

Daugiau informacijos apie konkursą pateikta svetainėje www.galileocontest.eu.

Daugiau informacijos apie „Galileo“ palydovų programą pateikta svetainėje http://ec.europa.eu/enterprise/galileo.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)