Aktyvus „nematomas apsiaustas“ leis gerokai sumažinti objektų matomumą (0)

2013-11-14

Teksaso mokslininkai išrado technologiją, kuria naudojantis galima sukurti aktyvius nematomus apsiaustus. Apsiaustai galėtų būti veiksmingi esant įvairiems dažniams, taip pat matomoje šviesoje ir mikrobangose, praneša bbc.

Jeigu pavyks panaudoti sukurtą technologiją, šis apsiaustas turės gerokai didesnį pranašumą prieš kitus „nematomus apsiaustus“, kurie veikia esant tik tam tikriems apibrėžtiems dažniams. Pavyzdžiui, jei apsiaustas būtų nematomas raudonoje šviesoje, kituose dažniuose jo matomumas būtų gerokai didesnis.

Apsiausto išskirtinumas yra ultraplona medžiaga ir speciali elektroninė sistema.

Pasyvusis apsiausto modelis buvo pademonstruotas dar 2006 metais. Tuomet pasyvusis apsiaustas pagamintas iš metamedžiagų – dirbtinių mišinių, kurių struktūros turi gamtoje neegzistuojančių savybių.

Aktyvūs apsiaustai yra gerokai plonesni ir mažiau pastebimi nei pasyvūs. Jie naudoja specialius stiprintuvus, kad padengtų apsiausto paviršių elektra.

„Mūsų aktyvaus apsiausto kūrimui panaudota visiškai nauja koncepcija, kuri yra gerokai pranašesnė už ligšiolinius apsiaustus. Ieškome, kaip realizuoti šią technologiją, tačiau kol kas vis dar esame pradiniame etape“, – sakė tyrimo vadovas Anrea Alu.

Tyrimų rezultatai pristatyti Physical Review Letters žurnale.

Aut. teisės: 15min.lt

(5)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: