Kaip ant pirštų skaičiuoja Indijos vaikai? (Video) (4)

2015-01-09

"...O kad skaičiaus nepamirštų, jie skaičiuodavo ant pirštų..." (J. Marcinkevičius, "Grybų karas"). Žiūrint šį vaizdo siužetą iš vienos mokyklos Indijoje, iš pradžių kyla pasipiktinimas – kodėl vaikai ten verčiami matematikos mokytis tiek, kad jų rankas apima Parkinsono ligos traukulius primenančios konvulsijos?!

Vis dėlto šis pašėlęs pirštų ir plaštakų nėra nevalingas – taip Indijos vaikai skaičiuoja ant pirštų. Šiek tiek juokingas vaizdas, tenka pripažinti, įspūdingas – vaikai lyg Hario Poterio burtų mokykloje spaudinėja ir maigo ore kažkokio nematomo erdvinio kompiuterio ar kalkuliatoriaus klavišus.

Jei tokius aritmetikos rifus mintinai pjaustantiems vaikams iš Indijos feliksais-finansininkais tapti nepavyktų, jiems turėtų šviestis mažų mažiausiai solo gitaros virtuozo Joe Satriani karjeros perspektyvos.Šiems Indijos vaikams nereikia jokio kalkuliatoriaus – jie net ir didelius skaičius skaičiuoja mintinai. Skaičiuoja, naudodamiesi mintinio abako techniką – seną Azijos skaičiavimo sistemą, kuri padeda vizualizuoti įsivaizduojamą abaką (skaičiuotuvą) ir skaičiavimo veiksmus atlikti be abako.

Kaip ši sistema veikia, galima sužinoti šiame vaizdo siužete, nekreipiant dėmesio į prastą vaizdo bei garso kokybę ir rinkodaros pareiškimus.


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(39)
(2)
(37)

Komentarai (4)