Judanti beformė masė, kuri ryja magnetus (Video) (0)

2015-03-16

Galbūt ji kuo nors primena milžinišką nežemiškos kilmės amebą, terorizuojančią miestelio gyventojus viename XX a. šešto dešimtmečio siaubo filme "Gniutulas" (The Blob). Tačiau ši judanti beformė masė žmonių nepuola – ją domina ir masina tik magnetai. Ypač galingesni magnetai.

Ne tik domina ir masina, bet ir išjudina – jei gniutulas atsiduria netoli magneto, jis pradeda judėti jo link, o pasiekęs magnetą, jį apgaubia ir "praryja". Tokiu būdu labai vaizdžiai galima pademonstruoti magnetinio lauko veikimą. Įmagnetintas silicio gelis (šįkart į jį įmaišyta geležies oksido miltelių) Technologijos.lt naujienų sraute matomas ne pirmą kartą. Tačiau šįkart jo frankenšteiniškas judėjimas – kiek kitoks.

"Neseniai įsigijau gerokai galingesnių magnetų, ir nusprendžiau išmėginti, kaip į juos reaguos gelis, - aiškina vaizdo medžiagos autorius Ianas Parksas. – Paaiškėjo, kad jis reaguoja kitaip. Gerokai agresyviau, atkakliau."

Pirmoje situacijoje gniutulas dėl nusižiūrėtos aukos nepatingi išlipti iš indo. Kitoje situacijoje "tešlos" gabalas juda magneto sienelėmis – susidaro vaizdas, kad magnetas prasmenga gniutule arba kad pastarasis praryja magnetą.


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(40)
(17)
(23)

Komentarai (0)

Visi šio ciklo įrašai