Netikėti faktai apie ledus (4)

2015-06-30

Prasidėjus vasarai, pradeda labiau norėtis ir ledų. Karštą dieną kepinant saulei turbūt tai vienas skaniausių atsigaivinimo būdų. Negana to, kiekvienas gali išsirinkti pagal skonį, mat ledų šiais laikais yra įvairiausių, pradedant gaivinančiais vaisiniais, baigiant sočiais ir saldžiais šokoladiniais.

Tačiau ar tikrai viską žinome apie vasarišką desertą? Pristatome jums netikėtų ir stebinančių faktų apie ledus – kitą kartą su draugais valgydami šį gardumyną galėsite pademonstruoti visapusišką savo išsilavinimą.

Populiariausias ledų skonis pasaulyje – vanilė.Vaniliniai ledai sudaro 20–29 proc. pasaulyje parduodamų ledų.

Labiausiai ledus mėgstanti tauta – Amerika. Statistinis amerikietis kasmet suvalgo apie 26 kg. ledų.

Vaflinis indelis buvo išrastas daugiau nei prieš 100 metų.Pirmasis vaflinis indelis buvo iškeptas 1896m. Niujorke. Jį sugalvojo I. Marchiony. Tiesa, vaflis ledams išpopuliarėjo tik 1904 m., kai vienoje vietinėje mugėje šalimais buvo pardavinėjami vafliniai kepiniai ir ledai – tada ir kilo mintis šiuos saldumynus pardavinėti kartu.

Grietininių ledų gamybai reikia itin didelio kiekio pieno.Keturiems litrams ledų reikia net 11 litrų pieno, taigi beveik trigubai daugiau.

Pasaulinis ledų valgymo rekordas – 7 kg ledų per šešias minutes. Joey Chestnutas sumušė savo paties ankstesnį rekordą.

Kasmet pasaulyje suvalgoma apie 14,5 milijardų litrų ledų.Tokio kiekio vandens užtektų net 5000 olimpinių baseinų užpildyti.

Slaptas ledų ingredientas – oras. Leduose gali būti net iki 25 proc. oro. Dėl jo ledai tampa minkštesni.

Didžiausia ledų vaflyje porcija pasaulyje siekia net 2,81 metro. Rekordinė porcija buvo paruošta Italijoje. Jai buvo sunaudoti net 2000 vaflinių sausainių ir 700 kg baltojo šokolado.

Birželis – mėnuo, per kurį pasaulyje pagaminama daugiausia ledų.Aut. teisės: alfa.lt

(22)
(15)
(7)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: