Didžiausias pasaulyje radijo teleskopas užmegs ryšį su pasauliais už milijardų šviesmečių (Video) (2)

2015-08-02

Netrukus kosmoso platybes pradės tyrinėti didžiausias kada nors žmonijos istorijoje pastatytas radijo teleskopas. Tokį dabar jau baigia statyti kinai. Naujasis įrenginys yra net pusės kilometro skersmens ir galės aptikti radijo signalus už milijardų šviesmečių.

Neįtikėtino dydžio teleskopas Pingtange, pietvakarių Kinijoje, Guizhou provincijoje dygti pradėjo prieš ketverius metus. Įrenginio forma pamažu aiškėja – tai milžiniška, apvali struktūra. Vieta įrenginiui pasirinkta ne šiaip, ieškota tam tinkamos natūralios kalnuotos vietovės formos. Dabar tai tik griaučiai, tačiau jau netrukus įrenginys įgaus aiškią formą. Tai bus didžiausias radijo teleskopas pasaulyje.

„Radijo signalas yra labai svarbus ir jautrus. Jis gali pajausti menkiausius signalus, ir tai labai efektyvu“, - pasakoja astronomijos profesorius Xu Renxin.

Darbuotojams dar liko į savo vietas sudėti net 4450 reflektoriaus skydelių. Teleskopo skersmuo – 500 m. Jis bus beveik du kartus didesnis nei iki šiol didžiausias 300 metrų skersmens teleskopas Puerto Rike. Tikimasi, kad kosmoso platybes naujasis teleskopas tyrinėti pradės jau kitais metais.

Aut. teisės: TV3
Autoriai: Vytautas Dovydaitis

(52)
(1)
(51)

Komentarai (2)

Susijusios žymos:

Visi šio ciklo įrašai