Vaizdai iš ten, kur niekada neįžengs žmogaus koja: užburiantis skrydis po ledo urvą (Video) (1)

2016-01-29

Ledo urvai – vietos, į kurias neįžengia nei žmogaus koja, nei apsilanko robotai. Bent jau tokios jos buvo iki šiol – dabar, panašu, situacija kardinaliai pasikeis. Šveicarijos bendrovė „Flyability“ Alpėse sėkmingai išbandė bepilotį, kuriam visai nebaisūs susidūrimai su kliūtimis.

Skelbiama, kad bandymui ekspertai bepilotį „Gimball“ įdėjo į specialią nuo smūgių apsaugančią sferą ir pritvirtino filmavimo kamerą. Šie kadrai nufilmuoti maždaug 3500 metrų aukštyje Šveicarijos Alpėse.

Bepilotis leidžiasi į siaurą maždaug dešimties metrų gylio ledo urvą. Kaip teigia specialistai, tokia užduotis, kuri šį kartą teko bepiločiui „Gimball“, neįveikiama net moderniausiems robotams.

Filmuotoje medžiagoje matoma, kaip bepilotis daug kartų atsitrenka į urvo sienas, tačiau ir toliau be sutrikimų skrenda į tikslą. Inžinieriai sako, kad tokį atsparumą smūgiams padeda užtikrinti specialūs giroskopiniai stabilizatoriai – jie leidžia aparatui išlaikyti pusiausvyrą.

Bepilotis laimingai grįžo iš misijos ledo urve – inžinieriai misijos sėkme labai patenkinti. Smagiausia tai, kad bepilotis parskraidino vaizdų, kurių kitu atveju žmonių akys taip ir neišvystų.

„Flyability“ darbuotojai įsitikinę: tokie bepiločiai vieną dieną taps nepamainomi kalnuose vykdant paieškų ir gelbėjimo operacijas.

Aut. teisės: delfi.lt

(11)
(3)
(8)

Komentarai (1)