Indijoje - „juodų pinigų“ lietus: iš viso suskaičiuota 9,5 mlrd. dolerių (1)

2016-10-06

Dešimtys tūkstančių indų deklaravo turį 9,5 mlrd. dolerių (per 8,4 mlrd. eurų), gautų neteisėtu būdu arba nedeklaruotų dėl mokesčių vengimo, šeštadienį pareiškė Indijos finansų ministras.

Šie duomenys paaiškėjo, kai gyventojai pasinaudojo vienintele galimybe išeiti iš šešėlio pagal vyriausybės programą ir deklaruoti turimas neteisėtai įgytas lėšas. „Juoduosius pinigus“ gyventojai galėjo deklaruoti iki penktadienio.

Per keturių mėnesių laikotarpį tai padarė 64 275 žmonės - jie išvengs baudžiamosios atsakomybės, jeigu sumokės mokesčius, priemokas ir baudas, sudarančias 45 proc. visos nuslėptos sumos, per spaudos konferenciją sakė finansų ministras Arunas Jaitley (Arunas Džaitlis).

Indijos premjeras Narendra Modi 2014 metais laimėjęs rinkimus pažadėjo pažaboti korupciją, „juodų pinigų“ srautus iš užsienio ir finansinio skaidrumo stygių.

Vyriausybę vykdyti pažadus vertė ir opozicija, nes balandį iš Panamoje įsikūrusios teisinių paslaugų bendrovės „Mossack Fonseca“ duomenų bazės nutekėjo informacija, kad kai kurios įmonės ir įtakingi veikėjai naudojasi bankais, advokatų bendrovėmis ir ofšorinėmis priedangos bendrovėmis savo turtui nuslėpti.

Vadinamieji „Panamos popieriai“ atskleidė ir apie 500 Indijos piliečių, kurie investavo ofšorinėse kompanijose.

A.Jaitley sakė, kad per ankstesnę amnestijos programą vykdytą 1997 metais, buvo atskleista, jog nuo vyriausybės nuslėpta 1,5 mlrd. dolerių (per 1,3 mlrd. eurų).

Aut. teisės: TV3

(14)
(1)
(13)

Komentarai (1)