Apie pavojų nė neįtartumei... Beprotis į ranką susivarė antro skaudžiausiai geliančio vabzdžio geluonį (Video) ()

2016-10-19

Angliškai šis vabzdys, kurio įgėlimo pojūtis prilygsta šūviui iš revolverio, vadinamas "tarantula hawk"(liet. pažodžiui – tarantulinis vanagas). Nors iš tikro jis nėra nei tarantulas, nei vanagas.

Tai – didžiulė dykumų vapsva, priskiriama voravapsvėms. Šiaip jau šie gyviai nėra agresyvus. Normaliomis sąlygomis jie taikiai dūzgia aplinkui savo reikalais, siurbdami žiedų nektarą ir vengdami žmonių ar kitų stambių gyvūnų.

Šis iki 5 cm užaugantis vabzdys netgi pripažintas oficialiu Naujosios Meksikos valstijos vabzdžiu. Tačiau po taikia jo elgsena ir išvaizda tūno nuožmus ginklas – antras vabzdžių pasaulyje skausmingiausias geluonis.

Maždaug 0,7 cm ilgio patelės geluonis – gyvybiškais svarbus šių voravapsvių dauginimosi organas. Geluonyje glūdintys nuodai, kurie pagal Šmito gėlimų skausmo skalę įvertintas 4 balais (taip skausmingai gelia tik viena, kita žmonijai žinoma rūšis), skirti nieko neįtariantiems vorams – tarantulams. Nuodai paralyžiuoja garsiuosius vorus, ir voravapsvė gali į jo kūną įleisti kiaušinėlį.

Pastarasis augdamas minta tarantulo vidaus organų audiniais, galiausiai šiurpiai išsirita iš nebegyvo tarantulo apvalkalo.

Susileisti štai tokį užtaisą į savo ranką nusprendė vienas nutrūktgalvis. Laimė, skausmas trunka tik 5 minutes. Tačiau jos – labai ilgos. Beje, tai – ne tas pats vabzdys, kurio skausmingu įgėlimu turėjome progos pasidomėti prieš keletą savaičių. Ten gėlė skruzdė, čia – vapsva.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(27)
(14)
(13)

Komentarai ()