Prasideda neaiškumų periodas su be paliovos augančia JAV skola: kaip bus toliau ir ką galima padaryti?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

PupuDede 2017-03-16 12:43
Kalbama tik apie didinimą skolos, o apie jos gražinimą arba sumažinimą kiek suprantu net kalbų nėra.
vytautas50 2017-03-16 13:38
Čia tik kvailiai skolas atidavinėja. Jokia valstybė to daryti nesiruošia. Skolinamasi kad atiduoti seną skolą. Tikslas sukelti infliaciją ir skolos savaime išnyks. O kad tai padaryti visi CB be proto spausdina pinigus ir rezultatą greičiausiai pasieks. Aišku visų santaupos taip pat nuplauks eilinį kartą. Kitas momentas. JAV skola jau 20 trilijardų. JAV surenkamas metinis biudžetas iš ko mokami procentai 4 trilijardai. Jei procentai pakils iki 2000m lygio apie 6% tai JAV nuo surenkamo biudžeto turės mokėti 30% palūkanų. O FRS pamažu procentus kelia jau 1%. Ir planuoja toliau kelti. Bus įdomu. Dar įdomus palyginimas pagal gyventojus. JAV apie 300 milijonų. Lietuvoje apie 3 milijonai. Mūsų skola apie 18 milijardų. Jų apie 20. Supaprastinę gaunam kad Lietuva atitiktų JAV prasiskolinimo lygį jei būtų skolinga 180 milijardų. Bet Lietuvai tokio naglumo niekas neleidžia. Tiesiog savo vartojimo galimybes spausdinantis pinigus reikia padengti karine galia. Kitaip doleriu niekas netikės. Iš kitos pusės šitam žaidime kažkokios ekonomikos nei kvapo. Ir pakartosiu kad verta pažiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=TaVGCMorDd0 Žmogus pakankamai neblogai išaiškina pačius principus. Suprantama auksas taip pat atimamas dalykas kaip ir bet kas kita. JAV šiuo klausimu turi "gerą" ir visai neseną patirtį atiminėti iš žmonių auksą. Taip kad privati nuosavybė nėra šventa karvė. Tai šventa tik išskirtiniams šio pasaulio turtingiausiems. Bet gerumas tame kad prieš mirtį ir jie lygūs. Žodžiu laukia "linksmos" perspektyvos.
min 2017-03-16 15:11
Tai kad JAV jau gal 50 metų bankrotuoja su savo milžiniška skola (Ypč pagal tam tikrus "egzpertus").
vytautas50 2017-03-16 15:35
Praktiškai po Breton Vudso sistema sutarties žlugimo 1971m tiksliau vienašališko nutraukimo realiai kaip ir bankrutavusi. Lyderio pozicijos išlaikymas tik karinės galios dėka. Kitaip JAV būtų niekam neįdomi sala kažkur labai toli. O šiame pasaulyje visuomet teisingas tas kuris galingiausias. Nieko naujo. Taip visuomet buvo ir liko. Bet visi galingi, atėjus laikui tampa silpnais ir bejėgiais. Tokia evoliucija. Jų vietą užima kiti. Nėra nieko amžino. Koks 100 m labai jau trumpas laikas.
min 2017-03-16 18:50
Vytautas50 tu net pasaulio pabaigos normaliai nesugebėjai teisingai išpranašauti. Tai tavo egzpertiniu finansų išprusimu labai abejoju.
vytautas50 2017-03-16 20:08
Na su manim bala nematė. Aš primityvus, senas , nieko nesuprantantis žmogus iš kaimo. Bet tas vyrukas iš video visai šauniai sukasi. Nejaugi ne autoritetas milijonierius ar milijardierius?
Evil Goku 2017-03-16 22:41
Nors video kalbama apie Japonija, bet tai tur4tu tikti visoms šalims: https://www.youtube.com/watch?v=Njp8bKpi-vg
kiesza 2017-03-16 23:01
O kodėl tas palūkanų normas kiloja tokiom mažom sumelėm ? Kilsteltų iki 100 trilijonų ir gyvena sau 50 metų ir liaudžiai nereikėtų aiškintis nieko, o dabar kas pusmetį vis pešasi, ginčijasi, o reultatas tas pats, skolos kepurė pakelta..
vytautas50 2017-03-17 08:13
Viskas per daug akivaizdžiai negražiai atrodys. Dabar bent jau veiksmo imitacija kad situacija valdoma.
PupuDede 2017-03-17 08:23
Tai jūs galvojat kad nereiks niekados gražint tos skolos? Nes juk taip toliau testis logiskai galvojant negali.
vytautas50 2017-03-17 09:33
Jokia logika šituose dalykuose neegzistuoja. Net Lietuva neturi absoliučiai jokių šansų grąžinti savo visai kuklią palyginus su "išsivysčiusiomis" šalimis skolą. Kažkuo viskas baigsis. Bet kuo tikrai nežino niekas. Mums aktualus Graikijas pvz. Atėjus laikui ir su mumis taip bus pasielgta. Nebent visa sistema "užlinks" anksčiau. Žodžiu gyvenam tikrai įdomiu laikotarpiu. Turėtų būti nenuobodu. Laukiam kada praskris kokia juoda gulbė.
PupuDede 2017-03-17 10:14
Na kad ta juoda gulbė nebutu koks treciais pasaulinis, bet jei nėra sansu grazinti tai taip iseina kad apsimoka skolintis
vytautas50 2017-03-17 10:37
Ar graikai laimingi skendėdami skolose? Nors skaičiuojant kaip skaičiavau lygindamas JAV ir Lietuvą tai graikai pagal gyventojus dvigubai mažiau prasiskolinę nei JAV. Bet kas galima jupiteriui tas negalima jaučiui. Iš tikro visai rimta dilema. Taupydamas šioje situacijoje tikrai gali likti durniaus vietoje. Kad ir situacija su Kipru kada privatūs indėliai tiesiog buvo nusavinti vardan krizės. Ir nieko visi laimingi kad atėmė jų uždirbtus pinigus.
immortallt 2017-03-17 11:01
JAV grąžinti skolą problemos nėra. Kaip tai gali padaryta: A) Įveda PVM mokestį skolai išmokėti per 15 metų. Easy. B) Atspausdina papildomų 14 trilijonų dolerių, na nuvertėja doleris perpus. C) Sumažina karines išlaidas 1/3, lieka vis tiek didžiausia karinė jėga ir grąžina skolas per 40-50 metų laikotarpį. Palūkanos būtų +- neigiamos, jei JAV pradėtų grąžinėti skolas. Kodėl to negali tokia šalis kaip Rusija? A) Niekas nenori Rusijai skolinti rubliais B) Rusijos rublis ir taip krenta žemyn į apačią ir po 50%. Kodėl to negali mažos šalys, kaip Lietuva? A) Santykinai silpna ekonomika B) Maža šalis C) Neįmanoma vykdyti laisvos monetarinės politikos be didelės žalos prekybai. Taip kad atsipalaiduokit, JAV benakrutuoja, kaip ir Europa. Yra problemos su finansine drausme, bet tam reikia, kad visuomenė pribrestų su jom tvarkytis. Jei tik pribręs, per 4 metus sutvarkyti galima kiekvienoje šalyje fiskalinės drausmės problemas. Vilnius - kai Šimašius atėjo, bankai nenorėjo jau skolinti, nes biudžeto padėtis tragiška. Skolos išslpastytos po savivaldybės įmones, tad situacija dar blogesnė, nei paviršutiniškai atrodė. Per 1.5 metų savivaldybės įmonėms skolos padengtos, kritiniai įsipareigojimai padengti, skolos mažinamos, bankai vėl draugauja. Ne tik mažina skolas sparčiai, bet ir sutvarkytos savivaldybių įmonės kelia kokybę/ruošiasi mažinti kainas. Ir tai tik Meras, kurio galimybės labai ribotos.
PupuDede 2017-03-17 11:48
Imortal kodel visados dedi man minusus? tai jie gali isspresti kaip tu sakai ta problema kaip du pirstus apmysti bet jie to nedaro o tik didina skolos lubas KODEL? Kodel tu toks genijus bet amerika niekap neislipa is to o tik didina skola???? Nes mano manymu net neplanuoja grazint tos skolos
vytautas50 2017-03-17 12:19
Būtent kodėl amerikonai tokie kvaili ir neklauso lietuviško finansų genijaus immortallt? Net lietuviai jo neklauso nes stabiliai kas metai skolinasi papildomai po milijardą €. Fantazuoti galima kaip nori bet realybė yra tokia kokia yra. Kas liečia minusus tai siekiu naujo minusų gavimo rekordo. Prašom pasistengti. Šiaip pats niekam niekada neesu dėjęs minusų. Tiesiog gerbiu kitokią nuomonę realiai o ne žodžiais.
Xdmin 2017-03-17 12:47
Tau tiesiog si sistema neleidzia deti minusu, nesvarbu nori tu to ar ne PS: nieko asmenisko
immortallt 2017-03-17 13:05
Todėl, kad idiotai išrenka tokius pat idiotus į valdžią, kurie daro priešingai, nei reikia. Kai idiotai į rinkimus nebeeis, o rinks tik protingi ir išsilavinę, tai nebeliks ir problemos. Bėda ši ne tik Lietuvoje, bet didžiojoje dalyje pasaulio. Nuomonė ir melagingi faktai - ne tas pats. Nuomonė ir kliesesiai - ne tas pats. Nuomonė, ir jai prieštaraujantys faktai - tai jau nebe nuomonė, o tiesiog melas.
PupuDede 2017-03-17 14:35
Na kadangi esi geniju genijus tai uz ka reikejo balsuoti Lietuvoje ? Ka amerikieciams reikejo rinktis?
vytautas50 2017-03-17 15:28
Kai turiu minusų tai taip, bet to nedariau ir kai turėjau tik pliusus ir galėjau dėti minusus. Taip pat nieko asmeniško ir žinau kaip yra. Šiaip man tai nulis emocijų. Mano nuomonė nuo pliusų ar minusų nesikeičia. Beja kai kurie rimtesni portalai minusų iš viso nenaudoja. Tiesiog atkrinta beprasmės aistros.