Mintimis valdomi mechanizmai - Šveicarijoje pradedami keisti telepatiją primenantys eksperimentai (Video) ()

2017-10-27

Šveicarijos mokslininkai pradeda eksperimentą, kurio metu žmonėms bus siūloma minties galia valdyti metalinius mechaninius įrenginius.

Nublizginti plieniniai stūmokliai ir dantračiai... ir minties galia. Vyrui vien jos pakanka, kad mechaninis įrenginys imtų judėti. Žinoma, ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio: įrenginys prijungtas prie kompiuterio, o žmogus ant galvos turi užsidėti šalmą, nuskaitantį smegenų impulsus.

„Protinio darbo dirbtuvėse žmogui ant galvos galime uždėti šalmą, kuris nuskaitys žmogaus smegenų elektrinius impulsus. Šalmai sausi, laidumui nereikia gelio. Šalmai yra belaidžiai, todėl žmogus gali laisvai vaikščioti po dirbtuves ir sąveikauti su keturiomis čia esančiomis mašinomis“, - aiškina „Protinio darbo“ kūrėjas Michaelas Mitchellas.

Unikalus mokslinis projektas gimė Šveicarijoje. Mokslininkai juo ne tik parodo pasauliui minties galią, bet ir renka anoniminę informaciją apie dirbtuvėse apsilankančių žmonių ir mašinų sąveiką. Kompiuteriai, nuskaitydami savanorių smegenų siunčiamus signalus, mokosi geriau juos pažinti. O pradžia paprasta: pirmiausia žmogui siūloma įsivaizduoti, kad suspaudžia ir išskleidžia delnus.

Eksperimento pristatymas video siužete

„Smegenų ir kompiuterių sąsaja – tai sritis, kuri pastaraisiais metais smarkiai ištobulėjo ir gali būti įvairiai panaudojama. Visų pirma kuriant pagalbos ir reabilitacijos įrenginius žmonėms, turintiems negalią. Kalbame apie žmones, praradusius galimybę kūnu bendrauti su pasauliu. Jie galėtų tai daryti savo smegenų galia“, - aiškina neuroprostetikas Ricardo'as Chavarriaga.

Kompiuteriai kuo tiksliau suprasti įvairių žmonių smegenų veiklą mokysis septynis mėnesius. Pirma čia – laboratorijoje Šveicarijoje, tuomet keliaus į JAV – San Fransiską ir Bostoną. Surinkti duomenys bus perduoti visai šioje srityje dirbančiai pasaulio mokslininkų bendruomenei.

Aut. teisės: TV3

(13)
(0)
(13)

Komentarai ()